“ЕФЕМЕРНА ПРОПАГАНДА” НА ГОГОЛЬФЕСТІ

У неділю 20 вересня о 15:00 Національний центр Олександра Довженка та фестиваль «86» представлять на Гогольфесті анімаційну програму «Ефемерна пропаганда».

«Ефемерна пропаганда» – збірка британських та американських агітаційних мультфільмів 1940-1950-х років. Їх замовниками були урядові й комерційні структури, що в такий спосіб поширювали ідеї соціального страхування, нагадувати про безпеку дорожнього руху та застерігати від комуністичної загрози. На екранах з’явилися «правильний громадянин» Чарлі та цвіркун-мораліст Джиміні Крікет, а диснеївські зірки Ґуфі і Дональд Дак вперше зустрілися з урбаністичними викликами.

Програму «Ефемерна пропаганда» було складено з обширної колекції американських «ефемерних» освітніх фільмів, яка перебуває в архівах Центру Довженка з 2012 року, після того як її передала на зберігання Києво-Могилянська академія.

Термін «ефемерне кіно» ввів у вжиток американський колекціонер фільмів Рік Прелінгер. Ним він позначив рекламні, навчальні та аматорські фільми. Більше про явище «ефемерного кіно» можна прочитати в статті «Ефемерна анімація: між пропагандою і маскультом»

На Гогольфесті презентуватиме підбірку та розказуватиме історію її створення кінознавець Національного центру Олександра Довженка – Олександр Телюк.

Показ на Гогольфесті стане вже третім показом «Ефемерної пропаганди». Раніше пропагандистка анімація показувалася в квітні в Славутичі в рамках фестивалю кіно та урбаністики «86» у квітні, а також в червні в Києві в рамках фестивалю «PRO місто».

Місце показу: пр. Академiка Глушкова 1, ВДНГ, Шостий павільйон. Час показу: 20 вересня о 15:00. Потрапити на показ можна по загальному квитку на Гогольфест.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ