Дитячі програми: Мистецтво дивитись і розуміти

На кожному занятті практикуму «Мистецтво дивитись і розуміти» ми зосереджуємося лише на трьох творах мистецтва. Ми неквапливо розмірковуємо над ними, шукаємо слова, щоб описати свої враження і поділитися ними з іншими. Це напружена інтелектуальна робота – і, водночас, цікава гра. Коли вона закінчиться, образи надовго залишаться в нашій пам’яті.

Ми застосовуємо певні правила гри, “стратегії”, які полягають ось у чому: спочатку ставимо запитання, потім шукаємо відповідь, намагаємося обґрунтувати думку, виходячи з побаченого, дослухаємося до міркувань інших, стикаємося з безліччю нових запитань і можливих інтерпретацій… Що більш талановитий твір, то більше простору для сприйняття і більше культурних кодів в ньому заховано.

Ми вдаємося до експерименту – поєднуємо споглядання картин з переглядом фрагментів кіно. Таким чином відкриваємо для себе споріднену природу мистецтв, які називаються візуальними. Пересвідчуємося, що зображення, виконані пензлем чи кінокамерою, підпорядковані загальним естетичним законам.

Придбати квитки можна перед початком лекції в касі Довженко-Центру.

Кількість місць в групі обмежена. Необхідна попередня реєстрація.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ