ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР – ОРГАНІЗАТОР UKRAINIAN FILM CORNER НА БЕРЛІНАЛЕ

З 7 по 15 лютого 2013 року на Європейському кіноринку (EFM) 63-го Берлінського міжнародного кінофестивалю працюватиме стенд українського кіно Ukrainian Film Corner, організований спільно Національним центром Олександра Довженка та Державним агентством України з питань кіно. Український стенд на Берлінале – це платформа для налагодження міжнародної співпраці в галузі кіно та поширення інформації про новітній український кінопродукт. Стенд буде розташовано на одній з двох основних ринкових локацій фестивалю – в готелі Marriott (1 Inge-Beisheim-Platz) під номером 119. Дизайн стенду, яскравий та сучасний, спеціально розроблено для Берлінале-2013.

На українському стенді буде представлено Каталог української кіноіндустрії та Каталог українських фільмів 2012-2013 рр., кінопроекти «Параджанов» Олени Фетісової та «Іван Сила» Віктора Андрієнка, трейлери найновіших фільмів – щойно реалізованих і тих, що перебувають у роботі.

В рамках кіноринку Україна представить три програми показів:

Українська реставрована кінокласика: 1924-1986

В підбірці представлено 15 класичних українських художніх фільмів, створених в Україні з 1924 по 1986 роки. Серед них – німі фільми Олександра Довженка “Арсенал” і “Земля”, Дзиґи Вертова “Людина з кіноапаратом”, Миколи Шпиковського “Шкурник”, Михаїла Кауфмана “Навесні”, до яких створено нові музичні супроводи, та звукові фільми Марка Донського “Дорогою ціною”, Сергія Параджанова “Тіні забутих предків” і “Київські фрески”, Кіри Муратової “Довгі проводи”, Юрія Іллєнка “Білий птах з чорною ознакою” та  “Заради нудьги” Леоніда Войтецького. Частина фільмів довгий час були під забороною й так і не потрапили в дистрибуцію, інші вперше були показані через 30, 40, 50 років після їх створення. Колекція якнайширше представляє панораму українського кіно 20 ст.

Фільми було відреставровано в роздільній здатності 2К протягом 2011-2012 років на базі Національного центру Олександра Довженка.

10 лютого о 17:30

зал Parliament, навпроти Martin Gropius Bau

Українські нові фільми 2012-2013: трейлери

У різножанровій підбірці трейлерів тривалістю в одну годину будуть представлені такі українські роботи, як «Параджанов» Олени Фетисової, «Істальгія», режисер Дарія Онищенко, анімаційні фільми «Микита Кожум’яка» (режисери Ростислав Гарбар та Михайло Костров) та «Ескімоска» (режисер Олексій Шапарєв), два фільми Валентина Васяновича – документальний «Присмерк» та ігровий «Звичайна справа», «Брати»  режисерки Вікторії Трофименко, «Хайтарма» Ахтема Сейтаблаєва та інші.

11 лютого о 14:15

зал Parliament

Українське короткометражне кіно 2012-2013

Підбірка короткометражних картин складається з п’яти коротких, але змістовних фільмів: “Уроки української» Руслана Батицького, «Дорога» Максима Ксьонди, «Помин» режисерки Ірини Цілюк, «Перший крок у хмарах» Аліни Горлової та «Не менше 50 кг» Марини Артеменко.

12 лютого о 17:15

зал CinemaxX 17

Окремою подією України на Берлінале стане показ легендарного фільму Олександра Довженка «Земля», в супроводі етно-гурту ДахаБраха. Захід відбудеться 11 лютого о 21:00 у кінотеатрі «Babylon» під патронатом Посольства України у ФРН та Державного агентства України з питань кіно.  Показу передуватиме урочистий прийом, спонсорований УКРІНБАНК, за підтримки компанії Nemiroff.

11 лютого о 18:30

кінотеатр Babylon-Mitte

Організатори Українського стенду на європейському кіноринку:

Державне агентство України з питань кіно

Національний центр Олександра Довженка

МКФ «Молодість»

Офіційний авіаперевізник:

Компанія «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ)

За підтримки:

ПАТ «Укрінбанк»

Компанія Nemiroff

Посольство України у ФРН


РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ