ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР @ КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ

З 17 по 21 травня Довженко-Центр представить на  VІІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» довгоочікуване видання «Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика» та DVD-збірку «Чорнобиль [не]видимий».

«Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика» – це  перше масштабне дослідження життя та творчості видатного українського кінорежисера та скульптора Івана Кавалерідзе (1887–1978). До книги увійшли критичні розвідки, рідкісні документи, відгуки радянської кінокритики, спогади самого режисера та його сучасників.

Презентація видання відбудеться 20 травня о  13:00 в Мистецкьму Арсеналі, зал «Папір», а  о 16:00 у кінозалі покажуть знаменитий фільм Кавалерідзе  «Перекоп». Учасники дискусії: журналістка Ольга Папаш, кінознавець Станіслав Мензелевський, мистецтвознавець Дмитро Горбачов, письменникСтаніслав Цалик.

«Чорнобиль [не]видимий» – проект присвячений кінематографічній репрезентації катастрофи – спроба переосмислити та перетлумачити знання про аварію та її образи закумульовані протягом останніх тридцяти років. DVD-колекцію складають 15 українських документальних фільмів, що репрезентують чорнобильський феномен до і після аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року. Всі вони  відображають утопічний ентузіазм атомоградів 1970-х, соціальну та національну скорботу посттравматичної епохи та дають унікальний досвід в якому поєдналися мистецтво (кіно як практика репрезентації), політика (Чорнобиль і криза СРСР), і наука (антропогенний аспект аварії).

Презентація DVD-колекції відбудеться 18 травня о 18:30 в залі «Папір». Учасники дискусії: культуролог Ольга Брюховецька, режисер Віктор Кріпченко, співупорядник збірки, кінознавець Довженко-Центру Станіслав Мензелевський.

Окрім нових видань Довженко-Центр представить видання та DVD-колекції, що вже були неодноразово представлені глядачам в Україні та за кордоном. Серед них реставровані версії «Людина із кіноапаратом», «Навесні», DVD-колекції «Довженко.Трилогія», «Шевченко.200», «Щаблі демократії», альбоми «Український кіноплакат 1920-х років» і «Земля в кадрі Бориса Косарєва» та інші.

Чекаємо усіх охочих дізнатися більше про діяльність та видання Національного центру Олександра Довженка на книжковому ярмарку за адресою: Мистецький Арсенал, вулиця Лаврська 12. Шукайте стенд Довженко-Центру за номером В 1.33.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ