ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР @ ГОГОЛЬFEST. КОВЧЕГ

З 7 по 17 вересня 2017 року на території Довженко-Центру відбудеться ювілейний десятий мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST.

Продовжуючи традицію минулих фестивалів з їх лейтмотивами «Храм», «Мистецтво війни/мистецтво світу» і «Вавилон», цього разу Влад Троїцький вибрав нову концепцію для ювілейного ГОГОЛЬFEST – тему «Ковчег».

«Ми живемо в світі, який постійно нав’язує нам почуття катастрофи, почуття, що завтра все буде погано. Стає зрозуміло, що так жити не можна. Потрібне місце, де для того, щоб не втратити своєї свободи, відчуття себе людиною, можна було б реалізувати себе. Але де це місце? Що це за місце? Які там правила? Ми поставили собі ці питання і тому назвали концепцію майбутнього фестивалю ГОГОЛЬфест-2017 “Ковчег”. Ковчег – як місце спасіння. Ковчег – як місце життя. Ковчег – як місце натхнення», – говорить Влад Троїцький.

Продовження ідеї Ковчега і один з найяскравіших проектів ГОГОЛЬFEST цього року – ГОГОЛЬFEST ArkSquat.

ГОГОЛЬFEST ArkSquat – це територія, де художники, скульптори, перформери та всі творчі особи можуть збиратися і реалізувати запропоновану концепцію Ковчега вживу. Сквот, який встановився на території колишньої кінокопіровальної фабрики, що примикає до Довженко-Центру, розпочав свою роботу 25 липня. Коктейль “ГогольFest Ark” буде працювати до закінчення фестивалю.

ПРОГРАМА ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ

7 вересня, у день офіційного початку фестивалю, на першому поверсі найбільшого в Україні кіноархіву  розпочне роботу фестивальний портал – бруталістичний тимчасовий простір, що надалі протягом осені  діятиме для спілкування за кавою та вином, експозицій public art, перформансів та дискусій, презентацій мистецьких соціальних ініціатив та спілкування. Відкриється проект презентацією site-specific інтерактивної інсталяціїІНТРОСТРУКТУРА художниці Анни Надуди та аудіовізуальним перформансом у співпраці з Syoda (side-project Федора Сівцова, учасника групи Atomic Simao).

Того ж дня  у приміщенні майбутнього Музею кіно на 5 поверсі Довженко-Центру відкриється виставка ХРОНІКИ ТОТАЛЬНОЇ ФОТОГРАФІЇ Євгенія Павлова та Тетяни Павлової, що представляє розвиток знакового для історії сучасного українського фотомистецтва проекту та творчого методу.

З 8 по 17 вересня поряд із виставкою у кінолекційній залі відбуватиметься основна кінопрограма фестивалю, спеціально підготована Довженко-Центром.

Відповідно до цьогорічної теми ГОГОЛЬФЕСТУ – «Ковчег» – вона отримала іронічну назву ВИЖИВУТЬ КІНОКОХАНЦІ. Протягом майже двох тижнів на глядачів чекають три тематичні програми, що об’єднують прем’єри і покази рідкісного українського і зарубіжного кіно, зустрічі з відомими кінодіячами і культурологами,  ретроспективи українського короткого метру.

Зокрема, у авторській програмі КІНО З АНДРІЄМ АЛФЕРОВИМ глядачі побачать прем’єри «Припутні» реж. А. Непиталюка (Україна, 2017), «Стрімголов» реж. М. Степанської (Україна, 2017), «Учень» реж. Кирила Сєрєбрянікова (Росія, 2016). Спеціальний закордонний гість програми – ізраїльський режисер Ерез Пері, автор фільму «Допит» (2016), голова кафедри аудіовізуальних мистецтв у колледжі Сапір, арт-директор Міжнародного кінофестивалю в Сдероті.

Традиційний кінолекторій Довженко-Центру «КУЛЬТУРФІЛЬМ» цього року отримав назву ЕРОСФЕРА і певною мірою перегукується з виставкою «Хроніки тотальної фотографії», адже досліджує феномен тілесності та еротизму в українському кіно початку 90-х. Зокрема, чи не вперше на великому екрані буде показано фільми «Оголена у капелюсі» та «Пристрасті за Анжелікою» режисера Алєксандра Полиннікова. Показам передуватимуть культурологічні лекції Олександри Набієвої, Тетяни Дашкової та Олександра Івашини.

Кожного фестивального вікенда Довженко-Центр підготував для дорослих і малих відвідувачів ГОГОЛЬФЕСТУ програму найкращих короткометражних художніх, анімаційних та документальних стрічок, що отримали нагороди на українських кінофестивалях –WEEK-END: Короткий метр.

Окрім кількох майданчиків на території Довженко-Центру фестивальні події також проходитимуть на ВДНГ (просп. Академіка Глушкова,1).

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КВИТКИ

Цього року програма фестивалю розділена на Зелену та Червону частини. Всі події Зеленої програми можна буде відвідати за Фестивальним абонементом, події Червоної програми оплачуються окремо.

Окрім традиційних продажів квитків на окремі встави, за якими, як і раніше, гості отримують вільне входження на всю територію фестивалю, в 2017 році буде введена система абонементів.

Абонементи плануються двох видів: а) терміном на всі дні фестивалю; б) абонемент на вікенд.

Абонемент дає право відвідування всіх заходів ГОГОЛЬFEST на всіх локаціях, крім спеціальних. Серед таких заходів, наприклад, події в закритих залах. Для цих місць потрібна додаткова реєстрація (через обмежену кількість місць).

Офіційні партнери ГОГОЛЬFEST 2017: Довженко-Центр, медіагрупа Star Light Media, Київський академічний драматичний театр на Подолі.

Фестиваль проходить за підтримки КМД, Міністерство культури України, Посольство США в Україні, Посольство Швейцарії в Україні, Посольство Литви в Україні, Посольства Ізраїлю в Україні, Посольство Бельгії в Україні.

Від імені Довженко-Центру окремо дякуємо за підтримку нашим партнерам – фонду S.T.ART, компанії Kinovе, Yeah Cinema, Щербенко Арт Центру, Кінофестивалям LINOLEUM, ОМКФ та  Відкрита Ніч, проектам Жовтий автобус, Вавилон’13, Сук та Західноєвропейському інституту!

Купити абонемент на всі дні: https://www.concert.ua/booking/gogolfest

Купити абонемент на вікенд: https://www.concert.ua/booking/weekend-gogolfest

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ