Вавилон-ХХ кадр з фільму

Дніпро: Кінопоказ «Вавилон ХХ»

Новий цикл кінопоказів «Майбуття» від куратор/ок Альони Пензій та Олександра Телюка спробує долучитися до розмови про українське майбутнє. Програма буде побудована таким чином, щоб глядачі на прикладі фільмів не лише розглядали кейси ймовірних майбутніх проблем, але й знайомилися з можливими шляхами вирішення.

Чи можна побудувати справедливі сучасні міста на місці руїн? Як жити з незагоєними психологічними та фізичними травмами? Що робити з екоцидом, принесеним в Україну військами рф? Якою має бути нова оптика щодо (до)радянської культурної спадщини? Про все це та не тільки поговоримо під час кінопоказів.

Перший відбудеться вже 29 червня о 18:30. Будемо дивитися «Вавилон XX» — класику українського поетичного кіно та режисерський дебют актора Івана Миколайчука. Стрічка займає 10 місце в списку найкращих фільмів в історії українського кінематографа.

«Вавилон XX» знятий за мотивами роману Василя Земляка «Лебедина зграя» про перші роки колективізації. Сільський «філософ» Фабіан дружить із цапом та спостерігає за смішним і водночас трагічним життям подільського села Вавилон. Там вже панує радянська влада, але зміни відбуваються надто повільно. Усі усвідомлюють, що старий, патріархальний, та новий, колгоспний, уклади життя нарешті зіткнуться, і маленькі побутові вавилонські трагедії обернуться однією — величезною.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ