ЧЕТВЕРТА “УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ” В КІНОТЕАТРАХ УКРАЇНИ

Національний центр Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно випускає в національний кінопрокат четверту збірку українських короткометражних фільмів «Українська Нова Хвиля».

Прем’єрний показ проекту відбувся 23 грудня 2015 в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ».

Покази у 2016 році відбудуться (інформація оновлюється):

з 21.01 – Кінотеатр «Жовтень» (Київ)

з 21.01 – Кінотеатр «Ліра» (Київ)

з 22.01 – Кінотеатр «Інотеатр» (Одеса)

з 29.01 – «Альтернативний Кінозал» (Чернівці)

з 04.02 – Кінотеатр «8 ½» (Харків)

з 04.02 – Кінозал “Львівський Палац Мистецтв” (Львів)

з 06.02 – Кіноцентр “ЕРА” Мультиплекс (Рівне)

з 25.02 – Кінотеатр “Довженка” (Запоріжжя)

з 09.04 – КГЦ “ШELTER+” (Кривий Ріг)

Нова збірка проекту «Українська Нова Хвиля» – це фільми молодих кінематографістів, які міксують реальність та ілюзію, різні жанри і тональності, шукають і знаходять нові модуси кінематографічної мови і втілюють їх на екрані. Збірка просякнута глибоким психологізмом, навпіл з іронією. У цих фільмах немає цілком успішних героїв, це свого роду рефлексія над феноменом лузерства. Герої не бояться свідчити про власну поразку і створювати фантомні світи, де виростають крила, як у самотньої героїні українсько-французького мультфільму з пташиною назвою «Swan», де сліди війни залишаються лише на синтетичному снігу і завжди є вихід у стилі Сент-Екзюпері, як в анімації «Атракціон». Пристарілих героїв абсурдистської чорної комедії зі скандинавським відтінком «Давай не сьогодні» також щодня спіткає невдача – в них ніяк не виходить померти. Головна героїня стрічки «Скажи кукурудза» готується до вступу на акторський факультет із завзяттям юного боксера, який вийде на вирішальний бій. Так само хвацько на зустріч мрії несе свій інструмент героїня романтичної замальовки «Віолончель» і не з меншим азартом прибріхує про своє життя її випадковий супутник. Документальна стрічка про «ювілейну дитину» Кіма Кузіна з грайливою посмішкою юного Леонардо ДіКапріо осмислює радянську традицію створювати медіа-фігури дітей-героїв, доля яких часто мала не завидний фінал. Підбірка демонструє, як історія невдач в один момент може обернутися справжнім кінематографічним успіхом.       

Куратор проекту — Олександр Прокопенко

«Українська Нова Хвиля» – проект презентації найкращих короткометражних фільмів українських режисерів-дебютантів поточного року. Започаткований Національним центром Олександра Довженка 2012 року, він щороку традиційно проходить в грудні, представляючи у всеукраїнському прокаті  найкращі короткометражні дебютні роботи молодих українських режисерів, що пройшли селекцію та були відзначені на національних та міжнародних кінофестивалях.

Фільми-учасники четвертої «Хвилі»:

СКАЖИ «КУКУРУДЗА!», 15’ 

Режисер та автор сценарію: Валерія Кальченко

Оператор-постановник: Ігор Іванько

У ролях: Марта Коссаковска, Марія Хомутова, Алла Сергійко

Жанр: драмо-комедія

Що, якби Рокі Бальбоа був дівчиськом з Польщі, з дефектом мовлення та 152 см на зріст, котре мріє вступити до театрального університету в Києві? Знайомтесь, Вероніка Клешня, вона навчить як досягти успіху.

Спеціальна відзнака Одеського Міжнародного Кінофестивалю та Спеціальна відзнака Національного центру Олександра Довженко в рамках Студентського Кінофестивалю «Пролог» 2015 року.

ЛЕБІДЬ, 4’

Режисер та автор сценарію: Олександр Даниленко

Жанр: анімаційний

Наші душі подібні до лебедів. Ми маємо тільки одне справжнє кохання у житті. І це кохання сильніше за відстань і час. Інколи навіть межа між світами не є перепоною для нього.

Номінант Національного конкурсу Одеського Міжнародного кінофестивалю 2015 року

ДАВАЙ НЕ СЬОГОДНІ, 19’

Режисер: Христина Сиволап

Оператор-постановник: Діана Оліфірова

У ролях: Володимир Задніпровський, Алла Соколова

Жанр: комедія

Дідусь Льоша та бабуся Христя вирішили померти в один день. Та в старого постійно знаходяться причини, аби відкласти цю подію. Стає зрозуміло: в голові діда зріє якийсь план. Йому доведеться піти на відчайдушні вчинки, аби втілити задумане в життя та переконати бабцю відкласти день спільної смерті.

Номінант Національного конкурсу Міжнародного кінофестивалю «Молодість» 2015 та Одеського Міжнародного кінофестивалю 2015 року

АТРАКЦІОН, 8’

Режисер та автор сценарію: Олег Педан

Оператор-постановник: Ірина Сергеєва

Жанр: анімаційний

Життя – це гра, в якій може не бути другого шансу… 

Номінант Національного конкурсу Міжнародного кінофестивалю «Молодість» 2015 року

ВІОЛОНЧЕЛЬ, 23’

Режисер: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Автор сценарію: Марина Степанська

Оператор-постановник: Сергій Стеценко

У ролях: Андрій Ісаєнко, Катерина Качан, Микола Боклан

Жанр: драма

Чоловік і жінка зустрічаються погожим осіннім днем серед кримського степу. Ця випадкова зустріч сталася внаслідок низки подій, про які ми дізнаємося тільки насамкінець їхньої подорожі.

Спеціальна відзнака Національного конкурсу МКФ Молодість 2015 року за сценарій

ХТО ПІДСТАВИВ КІМА КУЗІНА?, 26’

Режисер та автор сценарію: Антоніо Лукіч

Оператор-постановник: Антон Борисюк

Жанр: комедія, документальний

Кім Кузін – колись дуже відомий у СРСР персонаж. У 1974 році, він народився ювілейною 4-мільярдною людиною, та із самого свого народження став символом усіх дітей СРСР. У цьому документальному фільмі, ми намагаємося розшукати Кіма Кузіна сьогодні, та взяти у нього історичне інтерв’ю.

Приз глядацьких симпатій Студентського Кінофестивалю «Пролог» 2015 року.

ІНЬ, І ЩО З ЦИМ РОБИТИ, 29’

Режисер: Мирослава Хорошун

Автор сценарію: Анна Костильова

Оператор-постановник: Микола Грозний, Сергій Крутько

У ролях: Наталія Лукеічева, Андрій Мостренко, Аліса Гур’єва, Олексій Тритенко, Андрій Середа

Жанр: комедія

Це історія про сильну жінку, яка хоче знайти баланс між кар’єрою і особистим життям. Та на жаль баланс між роботою і родиною зберегти дуже важко.

Учасник «Short Film Corner» Каннського кінофестивалю 2014 року

Кіноальманах «Українська Нова Хвиля» попередніх років можна переглянути за наступними посиланнями: 2012-го, 2013-го, 2014-го.

ВІДЕО

https://vimeo.com/150781333#at=8

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ