БІЛИЙ ОРЕЛ НА ANNA STEN’S PORDENONE FILM BOOK

З нагоди ретроспективи німих фільмів української кіноактриси, зірки американського та європейського кіно Анни Стен (1908-1993) в рамках найповажнішого в світі фестивалю німого кіно Le Giornate del Cinema Muto 2012, що триватиме в Італії (Порденоне) в дні проведення Книжкового Арсеналу, Національний центр Олександра Довженка представить ретроспективну програму найвідоміших екранізацій літературних творів за участю актриси.

 05 жовтня 18.00

БІЛИЙ ОРЕЛ (РСФСР, 1928), реж. Яків Протазанов – за новелою Леоніда Андреєва «Губернатор»

 1905 рік. Губернатор-ліберал намагається запобігти страйку в місті, але робітники відмовляються коритися. Тоді він силою придушує страйк, при цьому в перестрілці гинуть діти. Губернатор отримує орден “Білого Орла”, але його не покидають муки совісті.

АННА СТЕН

Народжена в Києві в 1908 році як Анна Фесак уже 1927 року вона стає впізнаваною радянською зіркою після таких фільмів як “Дівчина з коробкою” (1927), “Провокатор” (1927), “Земля в полоні” (1927). Цього року Стен одружується з видатним кінорежисером Федором Оцепом і вирушає з ним в Німеччину на зйомки спільного радянсько-німецького фільму. Подружжя вирішує не повертатись до СРСР. В Німеччині Стен стає чи не найпопулярнішою актрисою завдяки роботі в фільмах “Вбивця Дмитрій Карамазов” (1931) та “Бомби над Монте-Карло”, “Вир пристрастей” (1932), де знімається разом з Емілем Яннінгсом. Високо оцінена за драматичну гру в цих стрічках Семюелом Голдвіном, Стен отримує від нього запрошення в Голлівуд, де знімаються три найбюджетніші фільми за її участі: “Нана”, “Ми знову живі” (обидва – 1934) та “Шлюбна ніч” (1935), де актриса грає в парі з Гарі Купером. Образ простакуватої східноєвропейської емігрантки, обраний Голдвіном для Стен, прийшовся не до вподоби американській аудиторії й актриса, нещодавно названа “другою Гретою Гарбо” стрімко втрачає популярність. На хвилі прорадянських симпатій вона ще часто знімається в фільмах 1940-х років, проте в 1950-1960-х їй дістаються епізодичні ролі третього плану. Відійшовши від кіно, Стен захоплюється живописом6 кілька її виставок відбулися в США та Європі.

06.10.2012
НАСТУПНИЙ ПОКАЗ:
УБИВЦЯ ДМИТРІЙ КАРАМАЗОВ
18 ГОД 00 ХВ

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ