Спеціальний показ фільму «Осяяння»

Виставка World Press Photo присвячена найактуальнішим темам, що хвилювали світ минулого року. В експозиції представлена серія фотографій «Я досі поруч», в якій фотографка із Китаю Ванг Найгонг досліджує концепцію сімейної фотографії через історію молодої жінки, що хвора на рак.

У рамках паралельної програми до виставки World Press Photo ми розглядаємо задані теми через призму українського кіно. У парі до серії Ванг Найгонг дивимося фільм «Осяяння» (1971) Володимира Денисенка. Стрічку представить Яна Дудко, кінознавиця Довженко-Центру.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, ЩО ВИСТАВКА ПРАЦЮЄ В МУЗЕЇ КІНО ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ (5-Й ПОВЕРХ) ДО 19:00. ІЗ КВИТКОМ НА ЦЮ ПОДІЮ ВИ МОЖЕТЕ ВІДВІДАТИ ВИСТАВКУ В ТОЙ ЖЕ ДЕНЬ ДО 19:00, АБО ІНШИЙ ЗРУЧНИЙ З СЕРЕДИ ПО НЕДІЛЮ (12:00-19:00), ДО 17 ЛИСТОПАДА.

Про фільм:

Молодий вчений-генетик Юрко Морозенко (Богдан Ступка) робить важливе відкриття, що має наблизити науку до розуміння природи онкологічних захворювань. Схвильований успішним експериментом він не поспішає ділитись результатами з керівництвом, яке скептично ставилось до його проєкту.

«Осяяння», маскуючись під професійну драму з життя радянських науковців, розповідає історію комунікаційної та екзистенційної кризи людини у великому місті. Головний герой живе у новому мікрорайоні Києва, проте все ніяк не може розпакувати речі. Віддаляючись від дружини і колег, він все глибше занурюється у “сни наяву”, свої мрії і спогади про дитинство.

Після виходу у 1972 році «Осяяння» прохолодно зустріли в Україні, а у московських профільних кіновиданнях вийшла серія розгромних статтей. Стрічка Володимира Денисенка вважалась амбіційним, але невдалим прикладом українського поетичного кінематографу на урбаністичному матеріалі. Із цим статусом фільм на десятки років зникнув з українського кіноканону.

Зараз «Осяяння» сприймається як втрачена ланка української поетичної школи, яка характерній візуальній виразності для всього напрямку додавала психологізм, міське середовище сучасника.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ