Спеціальний показ фільму «Камінний хрест»
СЕРЕДА
13 ЛИСТОПАДА
19:00
ДОВЖЕНКО-ХОЛ
1-Й ПОВЕРХ ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ
Виставка World Press Photo присвячена найактуальнішим подіям та явищам, що хвилювали світ минулого року. В експозиції тема міграції піднімалася у серіях робіт бразильських фотографів Феліпе Дана та Рената Бріто («Загублені»), венесуельця Алехандро Сеґарра («Дві стіни») та француженки Сандри Мель («Перші кліматичні біженці Сполучених Штатів»).
У рамках паралельної програми до виставки World Press Photo ми розглядаємо задані теми через призму українського кіно. У парі до серій фотографій, що працюють із темою міграції, дивимося фільм «Камінний хрест» (1968) Леоніда Осики. Стрічку представить Станіслав Битюцький, кінознавець Довженко-Центру.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, ЩО ВИСТАВКА ПРАЦЮЄ В МУЗЕЇ КІНО ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ (5-Й ПОВЕРХ) ДО 19:00. ІЗ КВИТКОМ НА ЦЮ ПОДІЮ ВИ МОЖЕТЕ ВІДВІДАТИ ВИСТАВКУ В ТОЙ ЖЕ ДЕНЬ ДО 19:00, АБО ІНШИЙ ЗРУЧНИЙ З СЕРЕДИ ПО НЕДІЛЮ (12:00-19:00), ДО 17 ЛИСТОПАДА.
Про фільм:
Напередодні від’їзду Івана Дідуха з Галичини в еміграцію до нього в хату пробирається грабіжник. Іван ловить крадія і влаштовує тому нічний сусідський суд. До ранку Іван вибачає злодія, проте його сусіди все рівно вирішують покарати винуватця. Після цього Іван встановлює на горі камінний хрест і йде прощатися з сусідами.
Третій після Параджанова та Іллєнка титан українського «поетичного кіно» Леонід Осика разом із сценаристом-поетом Іваном Драчем в своєму другому повнометражному фільмі об’єднав одразу дві новели Василя Стефаника «Камінний хрест» та «Злодій». Тим самим йому вдалося в одному творі поєднати і моральні погляди галицьких селян, і їх тяжке соціальне становище, що змушувало масово покидати рідні землі.