Пригоди полтинника

КИЇВКІНОФЕСТ: Кінопоказ «Пригоди полтинника»

У рамках КИЇВКІНОФЕСТ відбудеться показ фільму «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна в живому музичному супроводі Дмитра Радзецького.

Фільм знято за мотивами дитячих оповідань письменника й політичного діяча Володимира Винниченка «Федько Халамидник« і «Бабусин подарунок».

Діти з робітничих кварталів у латаному одязі з чужого плеча весело і безтурботно проводять свій вільний час на вулицях Києва — скочуються із засніжених гірок, випробовують сили на краю глибоких урвищ і навіть підкорюють скреслу кригу Дніпра. Лише крізь шпаринку у паркані вони можуть зазирнути і побачити, як відпочивають багатії. Хлопець Федько, якого через бешкетливий і норовливий характер називають «халамидником», придумує щораз ризикованіші розваги, через що часто отримує «на горіхи» від дорослих та щиру відданість і повагу серед друзів.

Один із небагатьох збережених дитячих фільмів ВУФКУ до межі загострює проблему нерівності різних суспільних прошарків, яка, хоч і меншою мірою, присутня в літературному першоджерелі фільму — оповіданнях Володимира Винниченка, відомого літератора-політемігранта.

Сценарій до фільму написав Микола Бажан – поет-футурист, перекладач і редактор журналу «Кіно». Діти, частина із яких справді безпритульні сироти, майстерно втілюють драматичну напругу фільму, що поступово наростає і наприкінці стрічки засобами пришвидшеного монтажу і багаторазових експозицій набуває експресіоністичних форм.

У журналі «Кіно» фільм подається як «рідкісний приклад ощадливості», оскільки майже весь він знятий на натурі, лише п’ята його частина – в павільйоні. Завдяки цьому можна побачити кадри весняного Києва 1928 року, які своєю ліричністю й уважністю до природних явищ нагадують стрічку «кінока» Михаїла Кауфмана «Навесні», зняту практично у той самий час.

Автор нового саундтреку до фільму – Дмитро Радзецький – автор камерних, оркестрових, електро-акустичних, рок композицій, музики до короткометражних стрічок, радіо і телепрограм, аранжувань для оркестру народних інструментів.

Як сольний виконавець на класичній гітарі в своїх концертах виконує авторську музику, а також твори сучасних академічних композиторів, як українських, так і світових. Автор і розробник унікальних 8-ми та 10-ти струнних MIDI Радз-гітар, які поєднує в собі класичну гітару, електро-гітару, бас-гітару і синтезатор.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ