КИЇВКІНОФЕСТ: Кінопоказ «Маленький шкільний оркестр»

У рамках КИЇВКІНОФЕСТ відбудеться показ стрічки «Маленький шкільний оркестр» (1968) Олександра Муратова та Миколи Рашеєва. Фільм представить Станіслав Битюцький, кінознавець Довженко-Центру.

Музичний ліричний фільм про маленький юнацький колектив, об’єднаний любов’ю до музики. Колись вони разом навчалися, вечорами збиралися на репетиції, а вільний час присвячували прогулянками по Києву. Поступово життєві дороги друзів розходяться, але незмінним залишається їх близькість та любов до музики.

«Маленький шкільний оркестр» – це фільм-настрій, сповнений ностальгії за юністю та знятий з мінімальним бюджетом та непрофесійними молодими акторами-школярами в головних ролях. Зроблене з небувалою легкістю та грайливістю, це кіно виглядає ще й справжнім зізнанням в любові Києву: зі старим велотреком та затишними столичними вуличками. Цю легкість підкреслює імпровізаційний монтаж, створений в ритмі музики тоді ще починаючого композитора Мікаела Тарівердієва.

«Маленький шкільний оркестр» було закінчено в 1968 році після Празької весни та окупація Чехословаччини військами СРСР. Московські цензори побачили в юних безтурботних героях схожість з молодими людьми, які стояли за чеським супротивом. Фільм відразу було покладено на полицю.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ