envision-sound-2019-2020.jpg

ENVISION SOUND 2019-2020

Завершився прийом заявок на участь у навчальній програмі для композиторів Envision Sound від Довженко-центру та British Council Ukraine. Цього року було отримано 86 заявок з 12 країн світу і лише 12 кінокомпозиторів зможуть навчатися створювати музику для кіно. 

Результати відбору будуть оголошені у середині вересня.

Творча лабораторія, лекторій, нетворкінг, індивідуальні консультації з фахівцями аудіовізуального сектору, а також вечірні кінопокази з живим музичним супроводом відбудуться з 20 по 24 січня 2020 року у Києві.

Оголошення фіналістів програми, які отримають грантову підтримку відбудеться у лютому 2020 року.

Участь в Envision Sound 2019-2020 була відкрита для композиторів із України, а також Албанії, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Косово, Північної Македонії, Сербії, Туреччини, Узбекистану та Чорногорії, які бажають вдосконалити свої навички з написання музики до кінематографу, розширити професійні мережі та краще зрозуміти, як функціонує глобальна аудіовізуальна індустрія.

Разом із ментором проєкту учасники досліджуватимуть можливості та виклики написання музики для кінематографу та працюватимуть над власними саундтреками до архівних стрічок або українських фільмів на стадії виробництва.

У попередні роки менторами та гостьовими лекторами програми були одні з найбільш затребуваних композиторів Великобританії — Майкл Прайс (співавтор музики до серіалу “Шерлок” телеканалу BBC, володар премії “Еммі”), Нейніта Десаї (авторка музики та саундтреків для величезної кількості серіалів і фільмів провідних телекомпаній — BBC, HBO, ITV, С4, лауреатка премій Music+Sound Award, BAFTA Breakthrough Brits 2016-2017), Ніл Бренд (один із найкращих акомпаніаторів-імпровізаторів на піаніно у світі), а також українська композиторка Алла Загайкевич (володарка призу Української кіноакадемії “Золота Дзиґа” в номінації “Найкращий композитор”).

Уперше у межах творчої лабораторії учасники Envision Sound 2019-2020 зможуть записати фрагмент своєї музики до кіно з оркестром Kyiv Fantastic Orchestra. Дивіться короткий відеозапис, у якому музиканти оркестру під керівництвом диригентки Наталі Стець виконують саундтрек Ніла Бренда до фільму “Шантаж” Альфреда Хічкока у лютому 2019. Також в учасників буде можливість залучити до запису соло виконавців.

Традиційно після завершення програми Британська Рада та Довженко-Центр запропонують гранти для подальшої підтримки проєктів, розроблених композиторами під час творчої лабораторії та відібраних ментором(кою).

Кураторка Envision Sound 2019-2020 — Алла Загайкевич.

“Під час воркшопу ми розпочали плідну співпрацю з чудовим кінорежисером. Прямо зараз ми працюємо разом над його дивовижною стрічкою, вона вже є на imdb. Також ми отримали надзвичайно корисні поради від менторів програми”,Лука Лебанідзе та Звяд Мгебрішвілі, учасники Envision Sound 2018-2019 із Грузії.