“ДВА ДНІ” У БЕРЛІНІ
14 грудня Український Кіноклуб у Берліні покаже відреставрований Довженко-Центром фільм “Два Дні”(1927) Георгія Стабового з сучасним саундтреком від Юрія Михальчука (Dj U-Ra).
Показ присвячений 100-річчю подій у жовтні 1917го року.
Копія фільму була надана Довженко-Центром – найбільшим кіноархівом України. Репрем’єра відновленої і переозвученої версії фільму відбулася в рамках єдиного в Україні фестивалю архівного кіно “Німі Ночі”
Два дні
СРСР 1927 , 90 хвилин
Реж: Георгій М. Стабовий
Оператор: Даніїл Демуцький
У ролях: Іван Замичковський, Сергій Мінін, Валерій Гаккебуш, Ольга Назарова
Георгій Стабовий (1894-1968) сьогодні вважається забутим піонером українського кіно. Його третій повнометражний художній фільм “Два дні” був знятий на Одеській кіностудії. Картина розповідає історію сум’яття громадянської війни в Україні (1917-1921 рр.), яка в 1922 р. призвела до заснування Української Радянської Соціалістичної Республіки і закінчила коротку незалежність. Стабований, який походив з царської офіцерської сім’ї і боровся у Червоній Армії до 1923 року, знімав ще до 1931 року. Пізніше переїхав до Москви, де працював драматургом у театрі.
“Два дні” – перша українська стрічка, яка потрапила в комерційний прокат США і користувалася незмінним успіхом довгі місяці.
Головну роль у стрічці виконав актор Одеського театру Держдрами (нині – Український драматичний театр) Іван Замичковський, філігранну, психологічну гру якого західні критики ставили в один ряд з грою Еміля Яннінгса в шедеврі Фрідріха Вільгельма Мурнау “Остання людина”.
У фільмі переконливо, в тонких психологічних деталях показане духовне прозріння старої людини – панського слуги Антона, який під впливом кривавих подій двох днів у своєму житті зрозумів, став до лав борців за свободу. Його син Андрій загинув, виданий малим паничем білогвардійцям, які захопили будинок. Поступово зріє рішення за все помститися. Спаливши будинок і взявши рушницю, старий слуга йде звідти назавжди.
Після показу запланована дискусія з Др. Анке Хенниг (FU, Інститут східної Європи) і Барбарою Вурм (HU, факультет славістики).
Вхід 5 євро
Початок показу о 20:00.
Facebook-подія: https://www.facebook.com/events/152020782118718/