dovzhenko-tsentr-za-p-dtrimki-ukf-gotu-vistavku-syeedfch.-lost_found.jpg

ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР ЗА ПІДТРИМКИ УКФ ГОТУЄ ВИСТАВКУ ВУФКУ. LOST&FOUND

Довженко-Центр завершує підготовку масштабного виставкового проекту ВУФКУ. Lost&Found (Втрачене і Віднайдене). Першим грантодавцем проекту став Український культурний фонд. Інституція підтримала препродакшн виставки за конкурсом індивідуальних проектів “Культурна спадщина”,  у пріоритеті котрого – проекти у секторі культури і мистецтв, їх концептуалізація та підготовка.

Завдяки отриманим коштам реалізовано наступні етапи:

  • Підготовка до друку каталогу виставки
  • Оцифрування періодичних видань з архіву Довженко-Центру
  • Створення онлайн-ресурсу, присвяченого кіно доби ВУФКУ (1920-30 рр.)
  • Реставрація низки оригінальних афіш до фільмів, створених у 1920-х роках. 

«ВУФКУ. Lost&Found» — виставка-запуск Музею кіно Довженко-Центру, присвячена найуспішнішому періоду в історії українського кіно ХХ століття. Драма 1920-х років, — можливо, найбільш футуристичного десятиліття української культури — розгорталася на перетині амбівалентних явищ: революція (соціальна і національна), більшовизм, НЕП, українізація, диктатура пролетаріату, просвіта мас, індустріалізація, урбанізм, модерна література, авангард, терор. Фундаментальну роль у процесах культурної революції відігравав кінематограф. Історія ВУФКУ (Всеукраїнського фото- кіноуправління) і до сьогодні — один із найуспішніших модернізаційних проектів української культури, один із найяскравіших аспектів бурхливого постреволюційного життя 1920-х років. 

Виставка «ВУФКУ. Lost&Found» покликана оприявнити цей забутий феномен українського модернізму. На тлі явищ утрати й браку ця виставка — спроба, попри історичні лакуни, вибудувати новий наратив, цікавий і зрозумілий сучасному глядачеві. «ВУФКУ. Lost&Found» — це запрошення поговорити не лише про ВУФКУ як масив утрачених для сучасної культури фільмів, імен, явищ, а й про самé кіно як утрачену реальність, вид мистецтва, який претендує на певну тотальність, віддзеркалення життя як воно є, а водночас містить прогалини, які треба заповнювати глядачеві. І що ближче до винайдення технології кіно, то більше лакун доводиться закривати.

Український культурний фонд — державна інституція, що створена у 2017 році з метою сприяння розвитку культури і мистецтв України, підтримки культурного розмаїття, інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність Українського культурного фонду спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.