Український кіноархів

У Довженко-Центрі встановлено простій

З 01 по 30 листопада 2021 року для переважної більшості співробітників Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» встановлено простій ― у зв’язку з посиленням карантину на території Києва та задля стабілізації фінансового стану підприємства в період економічної кризи. 

На 2021 рік замість запланованих у фінплані 10 млн. Національному центру Олександра Довженка було виділено 7,6 млн. держфінпідтримки, про що стало відомо тільки в березні. Відтак, бюджетним фінансуванням заледве забезпечено 2/3 зарплатного фонду. Кошти на повну зарплатню, енергоносії, охорону, утримання приміщень, заходи зі збереження та дослідження фільмофонду й кіноархіву, проведення проектів Центр заробляє самостійно. В умовах майже півторарічних карантинних обмежень на відвідування заходів та через пільговий режим, що дозволяє орендарям не сплачувати орендну плату або платити частково, бюджет Центру виснажився. Конструктивної реакції органу управління в особі МКІП на наші запити не відбулося. 

2 останніх роки стали серйозним випробуванням для всіх співробітників Центру, які відповідально і віддано виконують свій обов’язок зі збереження та розвитку національного фільмофонду. В останні місяці Центр гранично зменшив витрати на проекти, закупівлі та інші регулярні статті витрат. Але це мало зараджує. Збалансувати фінансовий стан у листопаді та грудні можливо лише за рахунок зменшення витрат на заробітну платню. 

Тому виконуюча обов’язки генерального директора Олена Гончарук та колектив Довженко-Центру пішли на тимчасові обмеження у вигляді простою. Це оптимальний кризовий варіант, що дозволить підтримувати функціонування Центру, але в економрежимі та дистанційно.

У цей період свою роботу продовжує Сцена 6, відвідування заходів відбувається згідно правил, чинних для “червоної зони” ― за наявності “зеленого” сертифікату про вакцинацію, сертифікату про негативний результат тесту на COVId-19 або про одужання.