Довженко-Центр в Парижі, Венеції і Кельні

Останні два тижні були насиченими закордонними виступами нашої команди. Ми представляли українське кіно та Довженко-Центр у різних містах Європи. Ділимося новинами в хронолічному порядку:

30-31 серпня в Парижі відбулася Асамблея Relais Culture Europe, мета якої – зібрати діячів культурного сектору із Франції та Європи задля обміну ідеями навколо питань та викликів сьогодення. Комунікаційниця Марія Глазунова презентувала Довженко-Центр та взяла участь у воркшопі «Мистецтво та культура як зцілення в конфліктних і постконфліктних ситуаціях». Дякуємо за запрошення Українському інституту.

Марія Глазунова

08 вересня на Венеційському кінофестивалі відбувся показ нового скану кіношедевра Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1964). На показі була присутня новообрана керівниця Довженко-Центру Олена Гончарук. Візит відбувся за підтримки Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) та американської художниці Jenny Holzer, в рамках роботи фонду з підтримки та розвитку української культури.

08-09 вересня в Музеї Людвіга в Кельні в рамках події @Echo der ukrainische Moderne / Відлуння українського модерну на запрошення Українського інституту в Німеччині кінознавиця Альона Пензій прочитала лекцію про ВУФКУ та представила кінопоказ «Землі» (1930) Довженка, що супроводжувався блискучим саундтреком Мар’яни Садовської.

Альона Пензій
Маріанна Садовська

Марія Глазунова у рамках панельної дискусії «Культурні інституції в Україні в умовах війни» розказала про виклики і здобутки, що постали перед Довженко-Центром за час повномасштабного вторгнення. 

Марія Глазунова

Усі учасниці вже повернулися до Києва та продовжують роботу над майбутніми проєктами, про які ви неодмінно почуєте у найближчий час.