tsentr-dovzhenka-pokazhe-erotikon-na-v-dkrit-y-noch-v-ki-v-.jpg

ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР ПОКАЖЕ “ЕРОТИКОН” НА “ВІДКРИТІЙ НОЧІ” В КИЄВІ

25 червня на Арт-причалі в Києві, а рамках кінофестивалю “Відкрита ніч. Дубль 19”, Центр Довженка покаже чеський німий фільм “Еротикон” Ґустава Махати. Фільм демонструватиметься з саундтреком музичного колективу Forma (Чехія) у записі.

25 червня, 19:00

Місце: Арт-причал (Київ, Гаванський міст)

ВХІД – ВІЛЬНИЙ.

“Еротикон” (1929, реж. Ґустав Махати) – один із найкращих творів німої ери чеського кіно. Його чуттєві образи надихнули музикантів з остравсько-празького музичного колективу Forma на створення оригінальної імпровізованої суміші акустичної музики та електроніки – саундтреку до фільму, який було наживо представлено киянам минулого року в приміщенні Центру Довженка в рамках фестивалю “SUM of SUN / музика кіно спостереження / планета Голосієво”, а трохи згодом і в Одесі на 6-му Міжнародному фестивалі німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”.

Кінофестиваль “Відкрита ніч. Дубль 19” відбудеться 25-26 червня в Києві. Як і в попередні роки, основним майданчиком стане Арт-причал у місті Києві, а паралельні покази і трансляції кінопоказів пройдуть на 52-х майданчиках, серед яких 6 зарубіжних. Покази програми одночасно пройдуть у 46 містах України, серед яких 13 в зоні АТО. Президент фестивалю Михайло Іллєнко зазначив: “Ми – фестиваль національного українського кіно. Ми не змагаємося з іноземними фільмами, а зосереджуємося на власному доробку. Тому збільшення майданчиків фестивалю “Відкрита ніч” у зоні проведення АТО є надзвичайно важливою, адже у цей нелегкий час знайомить українців із своїм національним кіно”. 

У 2016 році партнером міжнародної гостьової програми стане Чеський центр у Києві. Почесними гостями стануть режисери Якуб Коштял, Павел Соукуп та Робін Квапіл. В рамках чеської програми буде показано 8 кращих фільмів студентів і випускників FAMU (Чеської Фільмової Академії), а також проведено безкоштовний ворк-шоп Робіном Квапілом, в якому зможуть взяти участь усі бажаючі кінематографісти. Завершить програму показ німого фільму 1929 року “Еротикон” режисера Густава Махати з музичним супроводом від чеського гурту FORMA. Показ відбудеться за підтримки Національного центру Олександра Довженка.