Довженко-центр-на-Сambridge-Festival-of-Ukrainian-Film

ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР НА СAMBRIDGE FESTIVAL OF UKRAINIAN FILM

10 листопада Національний центр Олександра Довженка представить фільм «Григорій Сковорода» Івана Кавалерідзе на 5-му Фестивалі українського кіно в Кембриджі (The Fifth Annual Сambridge Festival of Ukrainian Film, Великобританія). Показ відреставрованої Центром в рамках святкування 125-річчя з дня народження Кавалерідзе стрічки стане прем’єрою «Сковороди» у Великобританії. Після показу відбудеться панельна дискусія за участі англійських дослідників та українських кінознавців Ольги Папаш та Станіслава Мензелевського (Довженко-центр). 

«Григорій Сковорода» (1959) – передостанній фільм Кавалерідзе, знятий ним після понад десяти повоєнних років обструкції і заборони працювати в кіно. Біографія Сковороди цікавила Кавалерідзе все життя, при чому не лише як кінематографіста, а й, передусім, як скульптора, про що свідчать численні ескізи до пам’ятників мандрівному філософу, деякі з яких йому вдалося реалізувати (пам’ятники в Лохвиці (1922) та Києві (1977).

Цьогорічний фестиваль українського кіно вже вп’яте відкриється за підтримки програми Українських штудій на факультеті Slavonic Studies Кембриджського університету. Серед місій фестивалю актуалізація української кінематографічної спадщини та популяризація сучасних здобутків кіно України. Так, минулорічний форум було присвячено пам’яті українського режисера Ігоря Савченка, тоді як блок сучасного кіно представляли молоді режисери, лауреати Канн – Володимир Тихий та Марина Врода. На нинішньому фестивалі поряд з демонстрацією «Григорія Сковороди» заплановано показ нового фільму Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь».