dovzhenko-tsentr-na-knizhkovomu-arsenal-2014.jpg

ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ 2014

З 9 по 13 квітня в рамках IV Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал” Національний центр Олександра Довженка запрошує відвідати офіційний стенд Центру, а також долучитись до подій інституції в рамках фестивалю. Цього року Центр Довженка розпочне свою програму з заходу від проекту “Коло Дзиґи”. В рамках відкриття Книжкового Арсеналу, 8 квітня о 19.00 відбудеться прем’єра кіноперформансу, що об’єднає показ фільму Олександра Довженка “Сумка дипкур’єра”  з новим саундтреком від гурту Zаpaska. На фестивалі також буде представлено курс лекцій “Кіно(У)топія” та інтерактивну платформу перегляду матеріалів Центру на презентаційному стенді.

“Сумка дипкур’єра”, перший повнометражний фільм Довженка, що дійшов до наших днів, з’явився в 1927 році і знаменував перехід режисера, тоді ще початківця, на новий рівень кінематографічної майстерності. Довженка запросили на постановку фільму завдяки знанню дипломатичного середовища, з яким він перетинався, працюючи в 1923 році в Берліні на дипломатичній службі. Є у фільмі й єдине в житті Довженка камео – він з’являється у фільмі в ролі кочегара. Новий сучасний музичний супровід для “Сумки дипкур’єра” створив український гурт Zapaska — електроакустичний інді-поп дует із Кам’янця-Подільського. Робота над цим фільмом стала першим експериментом дуету з німим кінематографом. «Сумка дипкур’єра» за участі гурту Zapaska стане черговим доробком циклу музичних кіноперфомансів КОЛО ДЗИҐИ, що об’єднує найкращі українські німі фільми та сучасну музику.

Під час заходу також буде представлений історичний роман “Режисер. Олександр Довженко” за авторством Костянтина Тур-Коновалова та Дениса Замрія. Ця книга повністю присвячена повнометражному дебюту Олександра Довженка – “Сумка дипкур’єра”, вона надає фільму нове життя, майстерно відтворює атмосферу епохи перших кінематографістів, їх яскраві характери, непересічні вчинки та звичайні людські емоції.

В рамках партнерської програми із фестивалем Центр Довженка також представить альтернативну освітню платформу КУЛЬТУРФІЛЬМ. Ініціатива поєднує тематичні ретроспективи фільмів з їх критичним осмисленням у форматі лекцій українських та іноземних кінознавців, істориків, філософів та дослідників культури. Перший курс лекцій має назву “Кіно(У)топія: з історії українського радянського кіно” та включатиме два блоки, один з яких відбудеться 10-12 квітня в рамках  Книжкового Арсеналу, а другий – 18-20 квітня в домі освіти та культури “Майстер Клас”. У фокусі першого лекційно-кінематографічного курсу – розвиток і занепад політичних і соціальних утопій минулого, зокрема, соціалістичного. На фестивалі відбудеться три покази, які супроводжуватимуть лекції від кінознавців та теоретиків кіно – Наташі Друбек, Михайла Собуцького та Станіслава Мензелевського. Повна програма лекцій та показів в рамках курсу за посиланням.

Особливістю роботи цьогорічного стенду Національного Центру О. Довженко стане інтерактивна платформа, завдяки якій відвідувачі зможуть дізнатись більше про українське кіно та діяльність інституції, використовуючи нові технології. Завдяки співпраці з партнером стенду, компанією “Майкрософт Україна”, інтерактивний проект дозволить відвідувачам переглядати на планшетних пристроях презентаційні матеріали Центру, ознайомитись із виданнями та архівними матеріалами. На стенді Довженко-Центру (мапа, стор. 6, № А08) можна буде дізнатись також про нові проекти та найближчі плани, поспілкуватись із представниками інституції та придбати видання.

ДОВІДКА

ІV Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво, відкриється 8 квітня й триватиме до 13 квітня 2014 року. Книжковий форум пропагує погляд на книгу не лише як на продукт, але й як на важливу частину ширшого культурного процесу. Місія фестивалю — популяризувати читання, створити актуальний, міждисциплінарний контекст навколо книги, стимулювати розвиток українського книговидання шляхом міжнародного обміну, підтримати сучасну інтелектуальну і мистецьку книгу, відобразити спорідненість літератури з іншими видами творчості — візуальним мистецтвом, кіно і музикою.