Свіччине весілля

Назва мовою оригіналу:

Свадьба Свички

Рік створення:

1982

Країна:

УРСР

Студія:

Київнаукфільм

Хронометраж:

09:23

Мова:

рос., укр.

Доступні формати: SD
Режисер:

Тадеуш Павленко

Сценарист:

Борис Крижанівський, Тадеуш Павленко

Оператор:

Петро Ракітін

Художник-мультиплікатор:

Радна Сахалтуєв

Композитор:

Богдан-Юрій Янівський

У ролях:

Богдан Ступка, Ніна Матвієнко, О. Науменко, Аркадій Гашинський

Історія створена за мотивами п’єси Івани Кочерги про кохання на тлі ремісничого повстання у Києві у 16-му столітті. Події драми та мультфільму розгортаються одночасно на Подолі, у центрі міщанського та цехового життя, та на горі Вздихальниця, де знаходиться литовський замок.

Режисер Тадеуш Паленко бере за основу три останні акти п’єси Кочерги, ставлячи в центр сюжету жіночий образ — Меланку, кохану Івана Свічки. За художню складову мультфільму відповідає Радна Сахалтуєв, автор упізнаваних гротесково-карикатурних образів з фільмів Давида Черкаського. У цьому фільмі він виступає у незвичному для себе графічно-монохромному стилі.

Деякі сцени «Свіччиного весілля» виконані з використанням швидкого рваного монтажу та подвійної експозиції, що створює образ загубленої в часі історії, яка лише фрагментами виринає з глибини віків. Серед тих, хто озвучував ролі, можна почути прекрасні голоси Богдана Ступки та Ніни Матвієнко.

Копія мультфільму зберігається у Фільмофонді. Українська версія була вперше відсканована Кінолабораторією Довженко-Центру у 2023 році.

ПОДІБНЕ
distributor-catalog-img

І сестра їх Либідь