Алім
1926
Українська РСР
Друга кінофабрика ВУФКУ (Ялта)
8 частин
Бойовик
Георгій Тасін
Микола Бажан за п’єсою Іпчі Умера
Володимир Лемке, Михайло Бельський, Андрій Майнс
Роберт Шарфенберг
Хайрі Емір-Заде (Алім, кримський розбійник), Ассіє Емір-Заде (Сара), Михайло Арбенін (Ібрагім Мурза, багатій), В. Колпашніков (Алі-бай, хазяїн Аліма), Олександр Арбо (справник), Гавриїл Маринчак (Роджен, розбійник, або 2-й Алім / Реджен), К. Умеров (Бекір, друг Аліма), Н(М?).Платонов (мулла), А(О?).Наровський (Петренко, революціонер), Б. Гончаров (Бат-Мурза)
Крим. Середина ХІХ ст. На шкіряній фабриці скупого Алі-бая працює гордий і сміливий «джиґіт» Алім, який не може спокійно дивитися на знущання над робітниками й одного дня дає відсіч. Його звільняють, але з собою він забирає спогади про красуню-дочку колишнього хазяїна – Сару. Дороги молодих людей розходяться. Алім стає на революційний шлях – разом із товаришами тікає в гори та розпочинає підпільну боротьбу. Одне його ім’я наводить жах на поміщиків, мурзів і чиновників. Проти кримськотатарського Робін Ґуда влада відправляє загони казаків.
Пригодницький фільм, який нагадує американські вестерни, був знятий за мотивами кримськотатарської легенди, перетвореної 1925 року на п’єсу репресованим кримськотатарським письменником Іпчі Умером.