dahabraha-predstavit-zemlyu-dovzhenka-v-san-frantsisko.jpg

ДАХАБРАХА ПРЕДСТАВИТЬ “ЗЕМЛЮ” ДОВЖЕНКА В САН-ФРАНЦИСКО

У п’ятницю, 19 серпня, в Джазовому центрі в Сан-Франциско (США) відбудеться показ німого фільму “Земля” (1930) Олександра Довженка, що входить до циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ.  

Перформанс відбуватиметься в рамках щорічного міжнародного джазового фестивалю і супроводжуватиметься живим виступом українського етно-хаос гурту “ДахаБраха”. 

“Земля” (1930) – найвідоміший український фільм, визнаний шедевром світового кіномистецтва. Глорифікована в Україні після смерті Довженка, авангардистська стрічка, заборонена через 9 днів після виходу в прокат, породила чи не найбільшу кількість контроверсійних тлумачень. Сповнена ліричного пантеїзму, й водночас утопічної екзальтації, вона продемонструвала всю неоднозначність українського цивілізаційного вибору 1920-х, кульмінацією якого стала драматична колективізація.

Новий музичний супровід для «Землi» створив український етно-хаос гурт “ДахаБраха”, музика якого переорієнтовує акценти “Землi” з ідеологічних на загальногуманістичні. Прем’єра відреставрованої версії “Землі” з новим саундтреком відбулася на Одеському МКФ 21 липня 2012 року. Відтоді проект розпочав ходу міжнародними кінофестивалями: в жовтні 2012 року його було показано на відкритті Міжнародного фестивалю ГОГОЛЬfest, у лютому 2013 – в рамках українського прийому під час Берлінського МКФ, у квітні – на МКФ CPH PIX в Копенгагені, в червні – на 12 міжнародному кінофестивалі в Трансильванії.

КОЛО ДЗИҐИ – цикл музичних кіноперформансів, організованих Національним центром Олександра Довженка до 90-річчя ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління), покликаних популяризувати український кіноавангард 1920-х років.