dahabraha-predstavit-zemlyu-dovzhenka-v-amsterdam-.jpg

ДАХАБРАХА ПРЕДСТАВИТЬ “ЗЕМЛЮ” ДОВЖЕНКА В АМСТЕРДАМІ

21 червня в Концерт-холі Muziekgebouw aan ‘t IJ (Амстердам, Нідерланди) відбудеться показ німого фільму Олександра Довженка “ЗЕМЛЯ”, що входить до циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ. Відреставровану Центром Довженка версію світового кіношедевру буде показано в рамках Holland Festival під акомпанемент виступу ДахаБраха.

Програма показу в Амстердамі: Zemlja_programma.pdf

Facebook-подія Європейського тур гурту ДахаБраха: https://www.facebook.com/events/1601678690154981/

“Земля” (1930) – найвідоміший український фільм, визнаний шедевром світового кіномистецтва. Глорифікована в Україні після смерті Довженка, авангардистська стрічка, заборонена через 9 днів після виходу в прокат, породила чи не найбільшу кількість контроверсійних тлумачень. Сповнена ліричного пантеїзму, й водночас утопічної екзальтації, вона продемонструвала всю неоднозначність українського цивілізаційного вибору 1920-х, кульмінацією якого стала драматична колективізація.

Новий музичний супровід для “Землi” створив український етно-хаос гурт “ДахаБраха”, музика якого переорієнтовує акценти “Землi” з ідеологічних на загальногуманістичні. Прем’єра відреставрованої версії “Землі” з новим саундтреком відбулася на Одеському МКФ 21 липня 2012 року. Відтоді проект розпочав ходу міжнародними кінофестивалями: в жовтні 2012 року його було показано на відкритті Міжнародного фестивалю ГОГОЛЬfest, у лютому 2013 – в рамках українського прийому під час Берлінського МКФ, у квітні – на МКФ CPH PIX в Копенгагені, в червні – на 12 міжнародному кінофестивалі в Трансильванії.