БУДІВЛІ ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ ВИСТАВЛЕНІ НА ПРИВАТИЗАЦІЮ
Заява Довженко-Центру від 24 червня
11 червня листом № 30-03/4537 від 07.06.2021 Регіональне відділення Фонду держмайна України по місту Києву повідомило Довженко-Центр про рішення щодо приватизації двох із чотирьох корпусів Національного центру Олександра Довженка. На виконання цього рішення ФДМУ видав накази № 1333 та 1334 від 01.06.2021.
Раніше, 28 квітня 2021 Р. ФДМУ звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням надати згоду або обґрунтоване заперечення проти приватизації будівель. Попри те, що МКІП був повідомлений про намір Центру використовувати один із корпусів для розміщення фільмо-, музейного та архівного фондів Центру, міністерство надало мовчазну згоду на приватизацію будівель, дохід від здачі в оренду яких приносить 50% річного валового доходу Центру та складає близько 15 млн грн на рік.
Разом з рішенням суттєво зменшити фінансову підтримку Центру в 2021 році (з 10,0 до 7,8 млн), згоду МКІП на приватизацію будівель Центру, які є основним джерелом його доходу, важко трактувати інакше, ніж намір доведення інституції до банкрутства.
Минулого тижня Довженко-Центр направив листи до Міністерства культури та інформаційної політики, Фонду державного майна України, Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, в якому наполягав на скасуванні наказів РВ ФДМУ по м. Києву щодо включення до переліку об’єктів малої приватизації корпусу № 2-6 та забезпеченні з боку МКІП фінансової компенсації втраченого доходу підприємства в обсязі 15 млн. грн. в разі прийняття рішення про приватизацію.
Відповіді Центр досі не отримав.
Довженко-Центр вимагає від Міністерство культури та інформаційної політики України та персонально від міністра Олександр Ткаченко втрутитись у ситуацію, що склалася, та запобігти ймовірному банкрутству однієї з провідних культурних інституцй України, до якого веде безвідповідальна політика міністерства.