БФ «Схід SOS» і «Довженко-Центр» запустили клуб українського кіно в 6 містах

Благодійний фонд «Схід SOS» і Національний центр Олександра Довженка у квітні запускають кіноклуб в Запоріжжі, Харкові, Миколаєві, Вінниці, Кропивницькому та Черкасах.

Протягом року в шести безпечних просторах мережі «Затишно space» щомісяця всі охочі зможуть знайомитися з українським кіно безоплатно. Програма складатиметься зі стрічок із колекції «Довженко-Центру» та презентує різноманітні жанри, періоди та напрями кінематографа. 

Найстаріша стрічка, запропонована до перегляду – чорно-білий німий фільм «Алім» режисера Георгія Тасіна (1926) із музичним супроводом композитора Енвера Ізмайлова. За щиру та патріотичну історію кримськотатарського народу цей фільм був заборонений і майже повністю знищений радянською окупаційною владою. 

Після переглядів на учасників і учасниць кіноклубу чекатимуть обговорення. Від квітня до просторів приїжджатимуть кінознавиці «Довженко-Центру» – керівниця Кіноархіву Альона Пензій та членкиня спілки кінокритиків Яна Дудко. Вони допоможуть відвідувачам і відвідувачкам побачити стрічки в історичному та культурному контексті.

За анонсами слідкуйте на сторінках Довженко-Центру та Схід SOS.

Повна програма

  1. Березень — «Пропала грамота» (1972), реж. Борис Івченко, комедія
  2. Квітень — «Алім» (1926), реж. Георгій Тасін, гостросюжетний фільм
  3. Травень — «Чи вмієте ви жити?» (1970), реж. Олександр Муратов, мелодрама
  4. Червень — «Вперед за скарбами гетьмана» (1993), реж. Вадим Кастеллі, комедія
  5. Липень — анімаційна добірка «Ніжне, пристрасне, палке. Анімація»
  6. Серпень — «Приятель небіжчика» (1997), реж. В’ячеслав Криштофович, гостросюжетний фільм
  7. Вересень — «Ніагара» (1991), реж. Олександр Візир, мелодрама
  8. Жовтень — анімаційна добірка «Дивне, химерне, фантастичне. Анімація»
  9. Листопад —  «Захар Беркут» (1971), реж. Леонід Осика, гостросюжетний фільм
  10.  Грудень — «За двома зайцями» (1961), реж. Віктор Іванов, комедія

Крім того, у безпечних просторах «Затишно space» від БФ «Схід SOS» можна отримати безоплатні індивідуальні консультації психологів, юристів і соціальних працівників; відвідати навчальні, розважальні та терапевтичні події. На час перебування у просторі за малечею приглянуть професійні педагоги. Запис на події можливий через форму у телеграмі-каналі простору.

Безпечні простори в Черкасах, Вінниці, Кропивницькому реалізовано в межах проєкту «Допомога для покриття критичних та основних завершальних активностей і витрат на підтримку партнерів у межах продовження проєкту BHA», що реалізується за фінансової підтримки гуманітарної організації «CARE». Діяльність просторів у Запоріжжі, Харкові та Миколаєві – у межах проєкту «Захист і необхідна психосоціальна підтримка постраждалих від війни жителів прифронту» за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

Інформація важлива для матеріалів

Альона Пензій – керівниця Кіноархіву Довженко Центру, кінознавиця та культурна менеджерка. З 2018 працює в Довженко-Центрі, спеціалізується на дослідженні історії українського неігрового кіно. Організаторка ретроспектив української анімації на міжнародних та українських майданчиках (ANIMATOR, The Cinémathèque Française, StopTrik, LINOLEUM). Співкураторка кінопрограм в Центрі сучасної культури у Дніпрі (DCCC). Членкиня комітету Національної премії кінокритики «КІНОКОЛО». Авторка кінокритичних текстів для LB.ua, «Української правди» та інших.

Яна Дудко – провідна кінознавиця Довженко Центру, кінокритикиня. Членкиня спілки кінокритиків та комітету Національної премії кінокритики «КІНОКОЛО». Авторка текстів для медіа Сенсор, Ukraїner, ШоТам, Цукр.

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається понад 7 000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно. Заснований у 1994 році на базі найбільшої за часів СРСР української кінокопіювальної фабрики (заснованої в 1938 році), Довженко-Центр сьогодні – одна з найдинамічніших культурних інституцій України з широким міжнародним представництвом у кіногалузі. Довженко-Центр об’єднує сучасне фільмосховище, єдину в Україні кінокопіювальну лабораторію, Музей кіно, паперовий Кіноархів, медіатеку, онлайн-кінотеатр та власне видавництво й здійснює збереження, популяризацію, дослідження та поширення національної кіноспадщини в Україні та за кордоном.

Від 2014 року Благодійний фонд «Схід SOS» всебічно допомагає постраждалим від російської агресії. Команда сприяє затвердженню цінностей прав людини, займається евакуацією жителів прифронту, передає благодійну допомогу, ремонтує шелтери та центри для ВПО, відновлює пошкоджене внаслідок війни житло, надає психосоціальну та юридичну підтримку, документує воєнні злочини представників рф, розвиває сферу освіти в Україні та реалізує діяльність всеукраїнської мережі «Затишно space».