arsenal-v-suprovod-aya-bartella-pokazhut-v-velikobritan-.jpg

“АРСЕНАЛ” В СУПРОВОДІ ҐАЯ БАРТЕЛЛА ПОКАЖУТЬ В ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

13 вересня 2015 року “Арсенал” Олександра Довженка покажуть на Британському фестивалі німого кіно в місті Лестер під акомпанемент виступу Ґая Бартелла та гурту Bronnt Industries Kapital.

Нагадаємо, саме мультиінструменталіст Ґай Бартелл є автором найновішого саундтреку до другого повнометражного фільму Довженка. Прем’єра написаної ним звукової доріжки до «Арсеналу» відбулася 2 квітня цього року у Києві. Її було презентовано на відкритті “Книжкового Арсеналу” в рамках десятої події циклу кіноперформансів “Коло Дзиґи” як спільний проект Національного центру Олександра Довженка та Британської Ради в Україні.

В неділю 13 вересня в день закриття вісімнадцятого Британського фестивалю німого кіно познайомитися з новим звучанням “Арсеналу” зможуть і британські глядачі. Крім відреставрованої версії “Арсеналу” на фестивалі покажуть ще два десятки фільмів 1910-30-х років з Великобританії, США, Швеції.

Ґай Бартелл є засновником та натхненником гурту Bronnt Industries Kapital. Цей проект з Брістоля виступив три студійні альбоми та кілька синглів. Один з альбомів гурту було присвячено однойменному шведському німому фільму “Відьми” (Häxan, реж. Беньямін Крістенсен, 1922), ще один фільмові Віктора Туріна “Турксиб” (1929). Саме з музичним супроводом Bronnt Industries Kapital “Турксиб” демонструвався в Одесі в рамках кінофестивалю “Німі ночі” та в Києві під час “Кола Дзиґи”.

Фільм Олександра Довженка «Арсенал» (1929) розповідає про придушення військами Центральної Ради більшовицького повстання на київському заводі “Арсенал”. Фільм біло знято на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.