arsenal-dovzhenka-v-ta-land-.jpg

“АРСЕНАЛ” ДОВЖЕНКА В ТАЇЛАНДІ

9 та 10 червня на 4-му фестивалі німого кіно в Бангкоці (Таїланд) покажуть наданий Довженко-Центром фільм “Арсенал” Олександра Довженка. Фільм демонструватиметься під акомпанемент тайського композитора і музиканта Ганді Васювічаягіта (Gandhi Wasuvitchayagit). 

Побачити фільм на фестивалі можна буде двічі: у п’ятницю, 9 червня, о 18.15 в театрі Лідо та наступного дня, в суботу, 10 червня, в 17.00 в театрі Лідо.

Фільм Олександра Довженка «Арсенал» (1929) розповідає про придушення військами Центральної Ради більшовицького повстання на київському заводі “Арсенал”. Картина знімалася на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.

Нагадаємо, “Арсенал” Довженка з новим саундтреком від Ґая Бартелла став ювілейним, 10-им доробком у серії ініційованих Довженко-Центром музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики. 

4-й фестиваль німого кіно в Таїланді проводиться  в театрах Scala і Лідо Кіноархівом Таїланду спільно з Фондом Goethe-Institut в Таїланді і Японії з метою створення простору для дослідження історії і культури німого кіно.