arsenal-dovzhenka-v-dpravlya-tsya-v-tur-po-britan-.jpg

“АРСЕНАЛ” ДОВЖЕНКА ВІДПРАВЛЯЄТЬСЯ В ТУР ПО БРИТАНІЇ

8 березня 2016 року розпочинається британський тур німого фільму Олександра Довженка “Арсенал” (1929), що входить до циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ.  Відреставровану версію історико-революційної епопеї покажуть в рамках кінофестивалів Borderlines Film Festival та Wales One World Film Festival під акомпанемент виступу Ґая Бартелла та гурту Bronnt Industries Kapital. Створення музичного супроводу до фільму було профінансовано Британською Радою в Україні.

Графік BRONNT INDUSTRIES KAPITAL – ARSENAL SOUNDTRACK TOUR:

08.03.16 THE COURTYARD, HEREFORD *

13.03.16 CHAPTER, CARDIFF **

14.03.16 TALIESIN ARTS CENTRE **

15.03.16 ABERYSTWYTH ARTS CENTRE **

16.03.16 THEATR CLWYD CYMRU **

*  Одна з локацій Borderlines Film Festival

** Одна з локацій Wales One World Film Festival

Фільм Олександра Довженка “Арсенал” (1929) розповідає про придушення військами Центральної Ради більшовицького повстання на київському заводі “Арсенал”. Фільм було знято на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.

Нагадаємо, саме мультиінструменталіст Ґай Бартелл, засновник та натхненник гурту Bronnt Industries Kapital, є автором найновішого саундтреку до другого повнометражного фільму Довженка, прем’єра якого відбулася 2 квітня 2015 року у Києві на відкритті “Книжкового Арсеналу”. Репрем’єра фільму відбулася за підтримки Британської Ради в Україні. “Арсенал” Довженка з новим саундтреком від Ґая Бартелла став ювілейним, 10-им доробком у серії ініційованих Довженко-Центром музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики.