arsenal-dovzhenka-u-kotbus-n-mechchina.jpg

“АРСЕНАЛ” ДОВЖЕНКА У КОТБУСІ (НІМЕЧЧИНА)

12 листопада на Міжнародному кінофестивалі східноєвропейських фільмів в місті Котбус (Німеччина) відбудеться показ німого фільму Олександра Довженка “Арсенал” (1929), що входить до циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ.

Відреставровану Довженко-Центром версію історико-революційної епопеї буде показано із сучасним музичним супроводом, створеним Ґаєм Бартеллом та гуртом Bronnt Industries Kapital.

Фільм покажуть у рамках програми «Одеський світанок», куди, окрім «Арсеналу», увійшла також робота Артема Антонченка «Олександр Довженко: Одеський світанок» (2014).

Фільм Олександра Довженка «Арсенал» (1929) розповідає про придушення військами Центральної Ради більшовицького повстання на київському заводі «Арсенал». Фільм було знято на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.

Показ відбудеться о 14:00 на Камерній сцені театру Котбуса (Kammerbühne, Wernerstraße 60, Cottbus).

Заснований у 1991 році Міжнародний кінофестиваль в Котбусі, що на сході Німеччини, заслужено вважається найвизначнішою подією, орієнтованою на східноєвропейське кіно.