arh-vne-k-no-pro-blizk-st-na-86.png

АРХІВНЕ КІНО ПРО БЛИЗЬКІСТЬ НА “86”

З 28 квітня по 2 травня в Славутичі проходитиме фестиваль кіно та урбаністики “86”. В числі інших активностей фестиваль представить програму українського архівного кіно, створену за сприяння Національного центру Олександра Довженка.

Темою цьогорічного фестивалю “86” буде “Близькість / Intimacy”.  Архівна програма представить добірку фільмів легендарної кіностудії “Київнаукфільм” на тему комунікації та близькості в соціальних системах. Буде показано фільми “Мова тварин” (Фелікс Соболєв, 1967), “Контакти” (Віктор Олендер, 1976) та “Метаморфози” (Анатолій Борсюк, 1979).

Починаючи з 1960-х років під впливом свого ідеолога Фелікса Соболєва кіностудія “Київнаукфільм” висвітлювала широкий спектр проблем крізь призму наукового світогляду. Фільм “Мова тварин” розглядає розмаїті засоби комунікації серед комах, риб, птахів, плазунів і ссавців. Натомість, стрічки “Контакти” і “Метаморфози” досліджують кризу людського спілкування і бар’єри на шляху до близькості, що постають у сучасних містах.

Показ програми відбудеться в Славутичі 29 квітня з повтором 2 травня.

Детальна інформація про покази: http://www.86.org.ua/category/archival-program-2017/

Детальна інформація про фільми:

МОВА ТВАРИН

1967, УРСР, “Київнаукфільм”, 62 хв.

Режисер: Фелікс Соболєв

Царство тварин — невідома земля. Ми тут немов чужоземці. Ми не розуміємо мови цієї країни. Кажуть, колись давно жила людина, яка вміла говорити з тваринами, — цар Соломон. У всіх народів є казки, в яких звірі говорять — між собою і з людиною. Ми захоплено відкриваємо очі на світ, який вважали давно відкритим. Мова звірів. Не людська мова, а особливі, часом зовсім несподівані для нас способи спілкування між тваринами…

Фільм отримав головну відзнаку Міжнародного кінофестивалю в Ляйпціґу — «Золотий голуб» (1969).

КОНТАКТИ

1976, УРСР, “Київнаукфільм”, 21 хв.

Режисер: Віктор Олендер

Чоловік звертається до перехожих на вулиці й просить поговорити з ним. Зустрічні люди відмовляють йому під різними приводами, але потім самі шукають співрозмовників у клубі знайомств. Фільм одного з учнів Соболєва, Віктора Олендера, досліджує кризу людської комунікації у великих містах крізь призму науки, масової культури та особистих історій.

МЕТАМОРФОЗИ

1979, УРСР, “Київнаукфільм”, 20 хв.

Режисер: Анатолій Борсюк

Як ми сприймаємо людей, яких бачимо вперше, і на підставі чого формуємо про них враження? Фільм «Метаморфози» продовжує тему соціального відчуження у містах та упередженого сприйняття незнайомців за зовнішніми ознаками.