al-m-ta-yag-dka-kohannya-na-festival-n-m-noch-.jpg

“АЛІМ” ТА “ЯГІДКА КОХАННЯ” НА ФЕСТИВАЛІ “НІМІ НОЧІ”

На ювілейному 5 Міжнародному фестивалі німого кіно та сучасної музики “НІМІ НОЧІ” Довженко-центр ​представив два значущих українських фільми “Ягідка кохання” (1926) та “Алім”(1926).

Режисерський дебют Олександра Довженка – комедія “Ягідка кохання” відкрила цьогорічний фестиваль. Фільм, знятий в Одесі в 1926 році та насичений карколомними трюками, комедійними ситуаціями і гонками, презентувався глядачам в живому джазовому супроводі від FKP trio (Одеса).​

Показ першого кримськотатарського фільму “Алім” розпочав третій день фестивалю, який  присвячувався 70-річчю депортації кримськотатарського народу. Фільм, який ​​у пресі порівняли із “українською історією Робін Гуда” та “українським вестерном​”, було створено на Ялтинській кінофабриці ВУФКУ в 1926 році режисером Георгієм Тасіним.

Музичний супровід до картини одесити та гості фестивалю почули у виконанні кримськотатарського гітариста-віртуоза – Енвера Ізмайлова. Завдяки всесвітньовідомому гітаристу глядачі мали змогу ще глибше відчути настрій фільму. Огляд фільму від одеського видання OD.ART можна переглянути тут.