ukran-maf-lm-ta-dovzhenko-tsentr-ob_-dnuyutsya.jpg

УКРАНІМАФІЛЬМ ТА ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР ОБ’ЄДНУЮТЬСЯ

Найстаріша українська державна студія анімаційних фільмів “УкрАнімаФільм” з 30 червня увійде до складу Довженко-Центру згідно з Наказом Міністерства культури України від 29.03.2019 №256 “Про реорганізацію Державного підприємства “Українська кіностудія анімаційних фільмів”.

Реорганізація “УкрАнімаФільму” шляхом приєднання студії до Довженко-Центру гарантує збереження спадщини студії і є одним зі способів не допустити її банкрутства та повної ліквідації в умовах відсутності державного фінансування.

Довженко-Центр бере на себе зобов’язання зберігати, досліджувати та популяризувати спадщину “УкрАнімаФільму”. Унікальні архіви та апарати анімаційної студії матимуть належні умови зберігання та частково увійдуть до експозиції майбутнього Музею кіно. Довженко-Центр стане правонаступником всіх майнових та немайнових прав “УкрАнімаФільму” .

Студія бере свій початок у 1930-х рр., а інституційно оформлюється у 1959-му як студія “Київнаукфільм” (згодом з неї виокремиться “УкрАнімаФільм”). Саме їй завдячуємо легендарними мультфільмами, на яких зросло кілька поколінь дітей: “Як козаки…”, “Пригоди Капітана Врунгеля”, “Острів скарбів”, “Капітошка”, “Лікар Айболить”, “Пригоди Петрика П’яточкіна” та ін. 300 фільмів “Укранімафільм” відзначено призами та дипломами на державних та міжнародних кінофестивалях. Після розквіту української анімації у 1980-х, студія поступово почала згортати свою діяльність через брак коштів, а її ключові фахівці поповнили команди провідних анімаційних студій світу. У 2000-них корпуси Укранімафільм здаються в оренду, а студія намагається адаптуватися до ринкових умов та продюсерської моделі управління виробництвом анімації.

“УкрАнімаФільм” – одна з 6 історичних кіностудій України. Після приватизації Ялтинської кіностудії та акціонування Одеської (контрольний пакет акцій якої належить державі) в повній державній власності перебувають 4 кіностудії: Національна кіностудія художніх фільмів ім. О.Довженка, УкрАнімаФільм, Кінематека (колишній Київнаукфільм), Укркінохроніка, дві останні з яких наразі перебувають у стані банкрутства.

Відтак Довженко-Центр стане правонаступником вже двох інституцій: Київської кінокопіювальної фабрики, приєднаної до Довженко-Центру в 2000 році, та Укранімафільму.

Довженко-Центр (Національний центр Олександра Довженка) – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно.