ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА TAKING THE STAGE 2018
Британська Рада в Україні та ГО “Театральна Платформа” відкривають прийом заявок на участь у конкурсній програмі “Taking the Stage 2018”, яка вже втретє відбудеться в Довженко-Центрі.
Суть конкурсу залишається незмінною: від аплікантів чекають на художньо-оригінальні, суспільно значимі та сміливі проекти, подані спільно українським театром та режисером.
Британська Рада не встановлює жодних обмежень щодо віку аплікантів та форм власності театрів (єдина умова – театр має бути зареєстрований як юридична особа). Ви вільні обирати будь-який твір британської літератури, що існує в офіційному перекладі або знаходиться у перекладі на момент подачі заявки. Вибір режисерів та театрів не обмежується назвами конкретних творів, лише задається фокус-тема.
У 2018 році запрошують попрацювати із темою «Відкрите суспільство: “минуле є прологом?” (“Минуле є прологом, а майбутнє здобути мусим – ви і я”. Вільям Шекспір, “Буря”, Акт 2 Сцена1, переклад М. Бажан).
На цей раз члени міжнародного британо-українського журі оберуть двох переможців, що на підготовчому етапі роботи над постановкою отримають менторську підтримку від членів журі; грошову винагороду в розмірі 50, 000 гривень на реалізацію спектаклю; розробку афіші з провідними українськими графічними дизайнерами; зйомку відео-трейлера та спектаклю; рекламну та PR-підтримку прем’єр.
Надсилати заявки можна на скриньку theatre@britishcouncil.org.ua з приміткою Taking the Stage 2018.
Останній день прийому заявок – 29 липня 2018 року (до 23.59 за київським часом).
Як подати заявку
На першому етапі програми Taking the Stage 2018, що триває з 1 червня по 29 липня 2018 року, ми запрошуємо режисерів та українські театри надіслати спільну заявку на постановку вистави, що працює з темою “Відкрите суспільство: «минуле це пролог?”.
Заяка складається з:Аплікаційної форми на участь у програмі (завантажити можна ТУТ);Гарантійного листа театру за підписом директора; CV режисера українською (та за можливості англійською) мовами (не більше 1 сторінки).
Розклад конкурсу:
1 червня – 29 липня – прийом заявок
29 липня – 12 серпня – переклад заявок
13 серпня – 3 вересня – розгляд зявок членами журі
7 вересня – анонс шортліста конкурсу
10-14 жовтня – репетиції, публічна презентація проектів, інтерв’ю з членами журі;
Листопад – грудень – початок роботи над проектами переможцями, роботи з менторами;
Лютий – березень 2019 – прем’єри;
Корисні посилання:
Переможці попередніх років – за ЛІНКОМ;
Перелік перекладів британської сучасної драматургії – PDF.
Члени жюрі:
Майя Гарбузюк – театральний критик, історик театру. Кандидат мистецтвознавства (2007), доцент (2011). Випускниця та аспірантка кафедри театрознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Головний редактор театрознавчого часопису “Просценіум”. Член журі та експертних рад багатьох українських театральних фестивалів. Автор понад 200 наукових праць та критичних статей. Коло наукових зацікавлень: сценічна шекспіріана в Україні, історія іншомовного театру в Україні, історія театру у Львові, постколоніальні студії, порівняльне театрознавство, театрознавча імагологія.
Ростислав Держипільський – директор-художній керівник Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка, викладач майстерності актора в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, генеральний директор Міжнародного фестивалю актуального мистецтва “PORTO FRANKO”, заступник Голови Національної спілки театральних діячів України, народний артист України. Серед основних векторів творчої та адміністративної діяльності Р. Держипільського: пильна увага до репертуарної політики театру, запрошення до співпраці відомих українських режисерів, кадрова реформа у театрі (залучення до співпраці кваліфікованих спеціалістів різних профілів).
Стас Жирков – директор-художній керівник Київського академічного театру “Золоті ворота”, керівник напряму молодіжної політики Національної спілки театральних діячів України, заслужений артист України. Окрім “Золотих воріт” співпрацює із різними театрами. Вистави Стаса Жиркова представляли Україну на різних міжнародних фестивалях (Білорусь, Німеччина, Польща), на двох шоукейсах для європейських ETC та IETM. Лауреат театральних премій: вистави “Сталкери” та “Слава героям” за п’єсами Павла Ар’є у 2016 та 2017 роках були відзначені преміями “Київська Пектораль” у номінаціях – відповідно “Краща вистава камерної сцени” та “Краща режисура”.