“ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ” У СИНГАПУРІ
28 жовтня у Сингапурі відбудеться ретроспективний показ “Тіні забутих предків” (1965) Сергія Параджанова.
Фільм покажуть в рамках цьогорічного Perspectives Film Festival, який присвячено картинам-проривам у світовому кінематографі.
Початок сеансу: о 14:00, Галерея Національного музею Сингапурк.
О 16:30, після показу фільму, відбудеться відкрита зустріч із представниками Довженко-Центру, які розкажуть про ревіталізацію пострадянського державного кіноархіву.
ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ
1964, УРСР,
Кіностудія імені Олександра Довженка, 98 хв.
Режисер: Сергій Параджанов
Сценарист: Іван Чендей, Сергій Параджанов
Оператор: Юрій Іллєнко
Композитор: Мирослав Скорик
Художник: Михайло Раковський, Георгій Якутович
В ролях: Іван Миколайчук, Лариса Кадочникова, Олександр Райданов, Неоніла Гнеповська, Олександр Гай
Два гуцульські роди багато років ворогують. В атмосфері озлобленості й помсти зароджується чиста, світла любов Івана та Марічки, що належать до ворогуючих сімей. Іван змушений піти на заробітки, Марічка в цей час гине в річковій безодні. Іван намагається забути кохану, але у нього це не виходить. Не допомагає і одруження на вродливій Палагні. Тільки в передсмертному маренні Іван віднаходить своє щастя.
З’явившись на зламі двох радянських епох, коли влада в Москві вже змінилася на реакційну, а в українському кіно ще тривала “відлига”, “Тіні забутих предків” стали поворотною подією для розвитку української культури другої полови ХХ століття. Починаючи від дисидентського скандалу на прем’єрі “Тіней” в кінотеатрі “Україна”, продовжуючи тривалим протистоянням режисерів-послідовників 2поетичної2 школи з радянською цензурою, закінчуючи перетворенням фільму Параджанова в ікону стиля для молодого кіно незалежної України.
Квитки: $ 11.00 – $ 13.00
Perspectives Film Festival: Breakthroughs in Cinema – це єдиний студентський кінофестиваль у Сінгапурі. В рамках щорічнаої мистецької події, тему якої визначають куратори, демонструється фільми, які стали свого часу проривом у світовому кінематографі. Фестиваль – це практичний курс, який керує факультет Школи комунікації та інформації Wee Kim Wee та організований студентами з Наньянського технологічного університету.