ukra-nska-nova-hvilya-vihodit-v-prokat-ta-ukra-nska-nova-hvilya.-lv-v.jpg

УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ ВИХОДИТЬ В ПРОКАТ

23 травня Національний центр Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно випускає в національний кінопрокат першу збірку українських короткометражних фільмів «Українська нова хвиля».

До збірки ввійшли сім фільмів, створених українськими режисерами-дебютантами протягом 2012 року, що пройшли селекцію національних конкурсів Одеського МКФ та МКФ «Молодість»:

«Уроки української» (відібрано до показу в рамках офіційної програми 66-го Каннського кінофестивалю «Short Film Corner», реж. Руслан Батицький),

«Дорога» (реж. Максим Ксьонда),

«Борода» (приз за кращий сценарій фестивалю «Відкрита ніч», альманах «Україно, гудбай!» / реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук),

«Гамбург» (диплом національного конкурсу МКФ «Молодість-42», альманах «Україно, гудбай!» / реж. Володимир Тихий),

«День незалежності» (фільм-переможець національного конкурсу МКФ «Молодість» / реж. Антоніна Ноябрьова),

«Діалог на самоті» (спеціальна відзнака національного конкурсу МКФ «Молодість-42», реж. Юлія Райнветер)

«Між двадцятою та опівночі» (диплом національного конкурсу МКФ «Молодість-42» / реж. Денис Сполітак).

Прем’єрні покази «Української нової хвилі» відбулися 14 грудня 2012 року в Києві та 21 січня 2013 року у Львові з повними аншлагами.

Прокат охопить п’ятнадцять залів в восьми українських містах – Дніпропетровську (з 23 травня), Києві (з 23 травня), Ужгороді (з 25 травня), Івано-Франківську (з 25 травня), Одесі (з 05 червня – 1 показ), Рівному (з 25 травня), Львові (з 23 травня), Донецьку (з 23 травня), Чернівцях (з 23 травня).

Проект прем’єрних показів найновіших українських фільмів «Українська нова хвиля» започатковано Центром Довженка в грудні 2012 року. В його рамках широкій аудиторії демонструються фільми, створені за сприяння або на замовлення Державного агентства України з питань кіно та фільми незалежних режисерів, для яких проект став чи не єдиною можливістю потрапити зі своїми роботами в кінопрокат.

Центр Довженка планує випускати в національний кінопрокат нові короткометражні фільми молодих українських режисерів в рамках збірок «Українська нова хвиля» двічі на рік: наприкінці весни (фільми, створені в другій половині попереднього року) та восени (фільми, створені на початку року). 

УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ, 2012, 30’

Режисер: Руслан Батицький

В ролях: Дмитро Ярошенко, Віктор Марвін, Анна Сергєєва, Євген Сосновський

Дрімотну німоту деградованого шахтарського містечка порушує поява молодої вчительки української мови. Між нею та хлопцем-шахтарем спалахує почуття. У місцевих покидьків, що збиваються в зграю навколо найсильнішого самця, це викликає тваринну агресію та лють. В боротьбі з інакшістю зло набуває пишних барокових форм…

ДОРОГА, 2012, 20′

Режисер: Максим Ксьонда

В ролях: Євгеній Герасименко, Євгеній Єфремов, Світлана Штанько, Віктор Глушков

Розлученим батькам байдуже до сина-підлітка. На спір він вирушає в інше місто. На небезпечному шляху до батька, для якого син є тягарем, хлопець вперше зустрічає когось, хто готовий зазирнути в його очі. Це дає йому розуміння життя і визначає його майбутній шлях – маленька людина починає відкривати великий світ.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, 2012, 14’40”

Режисер: Антоніна Ноябрьова

В ролях: Євген Бушмакін, Олег Шевцов, Дмитро Кіфяк, Євген Кожаєв, Віталій Матвієнко, Вадим Лісняков

День незалежності очима молодих і неприкаяних жителів українських спальних районів. Трагікомічна історія нездатності усвідомити власну свободу на тлі занепалих цінностей попередніх поколінь.

БОРОДА, 2012, 25’

Режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук

В ролях: Зіновій Симчич, Марія Романова, Джільберто Форті, Микола Гоменюк, Євген Зелінський

Старий чоловік доживає віку наодинці в пустому селі. Його називають Бородою. Він місцевий дивак. Донька живе за кордоном: вона вийшла заміж за іноземця. Раз на рік вона приїздить… Аби здійснити ритуал великої любові.

ГАМБУРГ, 2012, 6′

Режисер: Володимир Тихий

В ролях: Тарас Денисенко, Ольга Артеменко, Гордій-Михайло Денисенко, Ольга Туранська, Костянтин Жарков 

Усе своє свідоме життя Ігор хотів жити в цивілізованому світі. Не знаючи, як виборсатись із трясовиння біднів він вирішує органічно долучитись до солодкого життя…

ДІАЛОГ НА САМОТІ, 2011, 6′

Режисер: Юлія Райнветер

В ролях: Катерина Мажуль, Сергій Болотаєв

Часом, щоб дізнатися більше – варто просто помовчати.

МІЖ ДВАДЦЯТОЮ ТА ОПІВНОЧІ, 2012, 6’20”

Режисер: Денис Сполітак

Клінічна історія дорослішання. Ставати собою в пошуках себе. Між 20 й опівночі – між віком і часом.