ОГОЛОШЕНО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ ДИЗАЙН-ПРОЕКТУ МУЗЕЮ КІНО
17 грудня в Культурному Кластері Довженко-Центр відбулася публічна презентація-обговорення результатів відкритого конкурсу дизайн-проектів Музею кіно.
Професійне журі заслухало 5 команд конкурсантів, роботи яких пройшли попередній відбір і відповідали технічному завданню конкурсу. Судді оцінювали проекти не лише з позицій архітектоніки: роботи мали втілювати основну ідею оновлених приміщень – кінематографічність та брали б до уваги алгоритми музейних процесів. Жодна з робіт не відповідала повністю усім зазначеним критеріям, однак кожна була ґрунтовною, містила свіжі ідеї, потужну технічну підготовку і креативні рішення.
Отож, найвищий суддівський бал отримала команда молодих архітекторів Morphogenesis у складі Корпусової Олександри та Анастасії Теор, студенток 5-го курсу КНУБА. Серед переваг проекту: кінематографічність концепції, сучасність, тематична доцільність, цілісність, ефективність використання ресурсів та готові рішення робочих елементів експозицій.
Переглянути та завантажити усі презентації конкурсантів у форматі PDF можна за наступними посиланнями:
- Проект b4team http://www.dovzhenkocentre.org/storage/pdf/2_tania_piata__b4team.pdf
- Проект Inlab http://www.dovzhenkocentre.org/storage/pdf/3_komanda_inlab.pdf
- Проект Cullman Workshop http://www.dovzhenkocentre.org/storage/pdf/4_cullmann_workshop.pdf
- Проект Майстерні музейних проектів Олександра Антонця http://www.dovzhenkocentre.org/storage/pdf/5_museum_project_o._antonets.pdf
- Проект Morphogenesis http://www.dovzhenkocentre.org/storage/pdf/6_nastya_teor.pdf
За умовами, конкурсанти, які вибороли перемогу, окрім грошової нагороди, матимуть можливість імплементувати свій проект. Зважаючи на той факт, що до роботи було кілька зауваг, за рішенням суддівської комісії проект буде допрацьовано спільно з командою Центру Олександра Довженка, на базі якого розміститься музей.
Журі також відзначило роботи Сulmann Workshop, які запропонували оптимальні сучасні рішення з організації простору та зонування, Майстерню Музейних Проектів Олександра Антонця за потужне технічне підґрунтя проекту і цілісність музейної структури, а також гармонічне дизайнерське рішення команди InLab, позбавлене, щоправда, прямого зв’язку з концепцією музею кіно.
Нагадаємо, конкурс тривав з 12 жовтня по 7 грудня включно. До конкурсу допускалися архітектори та дизайнери без обмежень. Одна із вимог – збереження індустріального простору кінокопіювальних цехів та його гармонізація з сучасними презентаційними технологіями. Під Музей кіно в Національному центрі Олександра Довженка виділена частина приміщень п’ятого поверху (площею 1200 м²), в яких раніше розташовувались цехи обробки плівки. Висота стелі – 5,78 м. Доступ на поверх забезпечується через 2 (потенційно – 4) ліфтові групи та 3 сходові марші.
Реалізація проекту запланована на перше півріччя 2016 року.