МИСТЕЦТВО ДИВИТИСЯ І РОЗУМІТИ

ПРАКТИКУМ З РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 7 – 9 РОКІВ

Семестр 1/2024 (12 жовтня – 7 грудня)

Семестр 2/ 2025 (11 січня – 10 травня)

 

Перевірено, що в музеї людина проводить перед картиною в середньому 7 секунд. Кінофільм дивиться рівно стільки, скільки він триває. Але чи достатньо цього, щоб збагнути деталі, художню мову й ефект твору?

На кожному занятті практикуму “Мистецтво дивитися і розуміти” ми зосереджуємося лише на трьох творах мистецтва. Ми неквапливо розмірковуємо над ними, шукаємо слова, щоб описати свої враження і поділитися ними з іншими. Це напружена інтелектуальна робота – і, водночас, цікава гра. Коли вона закінчиться, образи надовго залишаться в нашій пам’яті.

Ми застосовуємо певні правила гри, “стратегії”, які полягають ось у чому: спочатку ставимо запитання, потім шукаємо відповідь, намагаємося обґрунтувати думку, виходячи з побаченого, дослухаємося до міркувань інших, стикаємося з безліччю нових запитань і можливих інтерпретацій… Що більш талановитий твір, то більше простору для сприйняття і більше культурних кодів в ньому заховано.

Ми вдаємося до експерименту – поєднуємо споглядання картин з переглядом фрагментів кіно. Таким чином відкриваємо для себе споріднену природу мистецтв, які називаються візуальними. Пересвідчуємося, що зображення, виконані пензлем чи кінокамерою, підпорядковані загальним естетичним законам.

На заняттях програми ми з дітьми БУДЕМО:

  • розглядати твори класичного мистецтва – фрагменти фільмів, картини, скульптури, графічні аркуші, художні фото, добірка яких охоплює усі часи і народи;
  • протягом однієї години зосереджуватись на трьох образах, щоб мати час подумати і насолодитися
  • відповідати на нескладні запитання, які запускають процес дослідження творів;
  • народжувати і “одягати” у слова свої ідеї стосовно побачених творів;
  • намагатися обґрунтовувати власні думки і переконувати інших у слушності своїх спостережень;
  • чемно і з повагою приймати інші міркування.

На заняттях програми ми з дітьми НЕ БУДЕМО:

  • нехтувати власними інтуїтивними здогадками чи життєвим досвідом (вас здивує, але у дітей все це є!);
  • навмисно зосереджуватись на іменах, назвах і датах – адже нам важливіше запам’ятати візуальні образи і пережиті у зв’язку з ними почуття;
  • одержувати оцінки за правильну відповідь – тому що, коли йдеться про мистецтво, не буває “правильних” і “неправильних” емоцій і кожна людина накопичує власний унікальний досвід;
  • порівнювати дітей між собою – тому що кожне окреме міркування і спостереження є внеском у спільну роботу, стає досягненням усієї групи в цілому.

Авторка програми – Марина Скирда, головний мистецтвознавець Музею кіно Довженко-Центру.

ПРОГРАМА

icon

Праця може підтримувати і надихати, виснажувати і доводити до божевілля. Як гадаєте, інтелектуальна праця на наших заняттях важче, ніж фізична на цих зображеннях?

icon

Різні країни та епохи, але поза часом залишається тема буття людини на землі.

icon

Придивіться, чи не побачите схожого у цих двох картинках, де митці різних часів і континентів беруться за один з “вічних” для людства сюжетів?

icon

Роздивіться ці дві картинки. Вони надихають на конструктивну працю, чи не так? Можливо таке враження виникає тому, що конструктивізм закладений в основу самих цих композицій?

icon

Вам не здається, що зображені жінки у їхніх повсякденних справах виглядають зовсім не буденно? Можливо, це тому, що на наше сприйняття впливають загострені кольорові і світло-тіньові контрасти?

РОЗКЛАД

СЕМЕСТР 1/ 2024

12 жовтня

9 листопада

7 грудня

СЕМЕСТР 2/ 2025

11 січня

8 лютого

8 березня

12 квітня

10 травня

  • ПРАКТИКУМ З РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 7 – 9 РОКІВ “МИСТЕЦТВО ДИВИТИСЯ І РОЗУМІТИ” СКЛАДАЄТЬСЯ З 8 ЗАНЯТЬ, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ У СУБОТУ, О 12:00, РАЗ НА МІСЯЦЬ ВІД ЖОВТНЯ ДО ТРАВНЯ.

  • ЗАНЯТТЯ ПРОХОДЯТЬ В ЗАХИЩЕНІЙ КІМНАТІ (1-й ПОВЕРХ ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ).

ВАРТІСТЬ КВИТКА НА ОДНЕ ЗАНЯТТЯ

150 грн.

Квитки можна придбати онлайн за посиланням.

Кількість місць в групі обмежена. Необхідна попередня реєстрація.

 

 

ФОРМА ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ