Пригоди капітана Врунгеля
1976-1979
Українська РСР
Укранімафільм
13 серій по 10 хв
Давид Черкаський
Іван Воробйов
Леонід Прядкін, Володимир Бєлорусов
Оголошується міжнародна парусна регата — до участі кличуть найбільш вправних капітанів світу, які мають здійснити навколосвітню подорож і довести, хто з них найкращий. Капітан у відставці Христфор Боніфатович Врунгель також отримує запрошення, бере собі в помічники недосвідченого, але завжди оптимістичного студента Лома, називає яхту «Победа» («Перемога») і вирушає назустріч пригодам. Останні починаються ще до того, як корабель встигає відчалити від берега, — яхта пускає коріння, а її переможна назва втрачає дві перші літери і перетворюється на свою протилежність — «Беда» («Біда»).
Команду яхти поповнює дрібний злочинець і любитель азартних ігор Фукс, який везе з собою викрадену статую Венери, знає багато мов і гарно розбирається в картах, але зовсім не географічних. Дорогоцінний товар повинні відібрати у Фукса й передати Шефу мафіозі Бандіто і Гангстеріто, яких переслідує агент Нуль Нуль Ікс.
Тринадцятисерійний мультфільм здійснив переворот в радянській анімації і став культовим для кількох поколінь глядачів. Він не тільки поєднав низку анімаційних технік — перекладку, малюнок, кінозйомку, предметну анімацію тощо, але зміксував і обіграв найбільш популярні жанри в тогочасному західному кіно. Рідкісні для радянського екрану кримінальні трилери, гангстерські фільми, вестерни тут зустрілися з пригодницькою літературою про морські подорожі, якою поголовно зачитувалися підлітки.
Сюжетну лінію з гангстерами, якої не було в оригінальному сценарії за мотивами повісті Андрєя Нєкрасова, вигадав і прописав режисер стрічки Давид Черкаський, щоб додати у фільм конфлікт. Абсурдистський гумор і діалоги з фільму одразу розійшлись на цитати, а пісні випустили на платівках «Мелодія».