УКРАЇНСЬКА АНІМАЦІЯ У ПОЛЬСЬКОМУ WRO ART CENTER
У польському WRO Art Center (Вроцлав) впродовж місяця буде демонструватись програма української анімації для дітей віком від 3 до 8 років. Заплановано чотири тематичних покази ‘Art / Mediation / Media / Kindergarten’ по 40 хв. в форматі недільних поранків. Програма охопить два періоди: з 1966 по 1980 та з 1980 по 2008.
Перший показ збірки відбудеться 29 червня, на наступний день після Європейської ночі літератури та має назву “Лісові пригоди“. Це перша частина періоду 1965-1980 рр. “Українська Радянська анімація”, в якій зібрано анімаційні фільи за приципом добра, гуманізму та любові до природи. Куратори проекту зазначають, що хочуть показати польському глядачеві українську анімацію такою, на якій виросили цілі покоління сусідського народу.
Проект “Недільні поранки кінематографії 2014” задуманий як цикл показів та зустрічей для усіх охочих від дітей до дорослих, які цікавляться кіно.
Програма першого показу:
ВЕДМЕЖА І ТОЙ, ХТО ЖИВЕ В РІЧЦІ, 1966, 9,45 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
Маленьке Ведмежа побачило своє відзеркалення у річці й злякалося. За порадою Зайця Ведмежа взяло ціпка, та і той, хто живе в річці, теж взяв ціпка…Мудрий Їжачок порадив Ведмежаті посміхнутися й затоваришувати з тим, хто живе в річці.
Гран-Прі “Золота туфелька”ІІ МФ дитячих фільмів у Готвальдові /ЧССР/, 1967; премія СИДАЛЬК-Бронзова медаль за мальований фільм.
ЗАЙЧЕНЯ ЗАБЛУКАЛО, 1973, 9,33 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
Зайченя втікає з дому, щоб зловити метелика. Але відходить далеко від дому і губиться в лісі. Йому на допомогу приходять всі звірі та птахи. Вони не лише знаходять його маму, а й рятують від Вовка.
ОСІННЯ РИБАЛКА, 1968, 8,48 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
Як ведмежата пішли рибалити на озеро, і нічого не впіймали… крім Місяця, Сонця та зірок.
ЩО НА ЩО СХОЖЕ, 1974, 7,27 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
Фантазер Щеня вважає, що все у світі на що-небудь схоже: листя – на метелика, джміль – на тигра… Друзі спочатку сміються з нього, але поступово самі захоплюються цією грою.
КАПІТОШКА, 1980, 8,32 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
Вовченя думало, що кожен вовк повинен бути злим, хитрим і страшним. Воно ретельно намагалося наслідувати посібник для справжніх вовків, випробовувати різноманітні пози, але страшним стати все одно у нього не виходило. І одного разу він зустрічає Капітошку, який пояснює Вовченяті, що бути злим зовсім і не потрібно. Набагато веселіше дружити і співати пісні. В першій серії “Капітошки” Вовченя озвучив Народний артист України Богдан Бенюк.
ЯК ПЕСИК ТА КОШЕНЯ МИЛИ ПІДЛОГУ, 1977, 9,35 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
За мотивами казки Карела Чапека. Весела історія про те, як кішечка з песиком миють підлогу. Підлога чиста, а кошеня з песиком брудні, отже їм потрібно випрати один одного.
ПИРІГ ІЗ СМІЯНИЦЕЮ, 1980, 9,21 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
В місті Сміхоград має відбутися карнавал, а на завершення – пиріг із сміяникою до чаювання. Всі готуються до карнавалу. Мати відправляє дівчинку в ліс за сміяникою для пирога. Повертаючись, дівчинка помічає, що місто стало сірим та тихим – це хазяйнує дракон, який не любить ні музики, ні сміху. Дівчинка називає дракона жабкою. Мешканці підхоплюють її ідею і дракон вже не заважає святкувати. Карнавал відбувся!
Гран-Прі ВКФ “Молодість” (Київ, Україна), 1980 р.
ТАЄМНИЦЯ КРАЇНИ СУНИЦІ, 1973, 19,09 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
За однойменною казкою Радія Полонського. Друзі Лариска та Дениска з літнього табору потрапляють до Країни Суниць, де знайомляться з ї мешканцями – ябедами, підлизами, хвастунами та хуліганами. Але разом вони повертають собі викрадений компас, за допомогою якого рятують дітей всього світу.
ІСТОРІЯ З ОДИНИЦЕЮ, 1975, 8,52 хв.
Київська студія “Київнаукфільм” (Україна)
Про поганого учня, який підпав під владу одиниці. Але вчасно виправився і позбувся надокучливої супутниці.