Музей кіно
Кіно куди більш вільне за інші мистецтва у доланні часових, просторових, мовних, фізичних кордонів. Але як зберегти динаміку і пульсацію фільму в музейному середовищі?
Ми працюємо над створенням музею рухливого, як саме кіно. Адже головним предметом колекціонування, дослідження і презентації є не тільки фільм на фізичному носії, а й пов’язані з ним чуттєвий досвід, образи, ідеї та явища. Призначення Музею кіно – стати простором, де глядач і фільм зустрічаються та вступають у взаємодію. І ця взаємодія створює для людей з різними можливостями, баченням, досвідом умови для пізнання себе і світу через кіномистецтво.
Відкритий індустріальний простір Музею кіно якнайкраще пасує для оприявнення ідей та експериментів на перетині різноманітних медіа. Спільно з Кіноархівом, Фільмофондом та Медіатекою Музей кіно розробляє і презентує новий погляд на конвенційну історію кіно та історію як таку, на українське кіно як частину світового кіно процесу.
Музей кіно Довженко-Центру відкрито 12 вересня 2019 року виставкою-дослідженням «ВУФКУ. Lost&Found». Нині Музей кіно це:
- відкритий виставковий простір, що складається із двох залів площею 678 та 352 ㎡;
- дитячий простір, де відбуваються дитячі програми;
- обладнаний кінолекторій на 150 місць;
- фондосховища відкритого і закритого типу, де розташовується колекція музейних предметів.
Наразі Музей працює без постійної експозиції, представляючи лише виставкові проєкти. Створення концепції – тривалий процес, якому передує вивчення і впорядкування колекції, котра має лягти в основу постійної експозиції. Саме над цим зараз працюють співробітники Кіноархіву та Музею кіно, аби на наступному етапі (2021–2022 рр.) перейти до реалізації проєкту постійної експозиції.
КОНТАКТИ
E-MAIL:
museum@dovzhenkocentre.org
КОНТАКТНИЙ НОМЕР:
+38 093 853 29 19
ГОДИНИ РОБОТИ:
Середа – неділя 12:00 – 19:00
Вихідні – понеділок, вівторок
Музей Кіно знаходиться на 5 поверсі Довженко-Центру
ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ
Плануючи свій візит, ознайомтесь, будь-ласка, з правилами відвідування Музею кіно Національного центру Олександра Довженка.
Колекції Довженко-Центру мають важливе значення для дослідження кіномистецтва, його історії та суспільного впливу. Більшість матеріалів є унікальними і невідновлюваними. Забезпечити доступ до колекцій у майбутньому – означає берегти їх сьогодні.
Ми прагнемо опікуватися колекціями, дотримуючись найкращих світових стандартів, убезпечувати їх від стихійних лих і інших загроз. Ми витрачаємо кошти на консервацію і реставрацію наших колекцій. Ви також можете сприяти нам у справі збереження колекцій, саме тому, будь-ласка:
- Не торкайтеся, не переміщуйте і у будь-який спосіб фізично не взаємодійте з експонатами Музею кіно, якщо поруч немає відповідного дозволу або заклику;
- Поводьтеся обережно і дбайливо з обладнанням Музею кіно;
- Не перетинайте огорожі і не заходьте до службових і технічних приміщень Музею кіно;
- Не приносьте вогнепальну зброю, колючі та ріжучі предмети, вибухонебезпечні, вогненебезпечні, легкозаймисті, отруйні та інші речовини (службі охорони надається право догляду сумок і пакунків, більших за формат А4);
- Не входьте до приміщення Музею кіно з тваринами (виключення стосується собак-поводирів, що супроводжують осіб з інвалідністю);
- Палити у приміщені Музею кіно заборонено, місце для паління знаходиться у дворі;
- Не вживайте їжу і напої в експозиційному просторі Музею кіно, для цього ви можете відвідати кав’ярні, розташовані на першому поверсі Довженко-Центру;
- Не пересувайтеся на велосипедах, самокатах, роликових ковзанах і інших подібних транспортних і спортивних засобах залами Музею кіно;
- Використовуючи мобільні телефони, враховуйте інтереси людей поруч;
- Фото- і відеозйомка в Музеї кіно із застосуванням аматорської техніки вітається; проведення зйомки із застосуванням професійної техніки необхідно попередньо узгодити з прес-службою Довженко-Центру.
Сплануйте свій візит до музею Кіно
Контакти та правила перебування у приміщенні Довженко Центру
Запланувати візит