Львів: Кінопоказ «Сім кроків за обрій» і «Я та інші»
СУБОТА
21 СІЧНЯ
18:00
ЛЬВІВСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР
Продовжуємо спільні кінопокази з Львівським муніципальним мистецьким центром. У суботу дивитимемось фільми Фелікса Соболєва “Я та інші” (1971) і “Сім кроків за обрій” (1968).
“Сім кроків за обрій” – один із найбільш відомих науково-популярних фільмів, який став справжньою сенсацію в радянському прокаті. Стрічка досліджує межі можливостей людського мозку, творчих та сенсорних здібностей, демонструючи це на реальних прикладах та експериментах, що були проведені безпосередньо перед кінокамерою.
Демонстрація подібного в кінотеатрах було небаченою на той час подією. Як взагалі і весь кінематограф Фелікса Соболєва – людини, яка зуміла зробити з до толі не особливо престижного науково-популярного кіно справжнє кіномистецтво, що викликало захоплення. Не дивно, що фільми Соболєва відразу були помічені й в Європі. Вони були показані на десятках престижних кінофестивалях, що зробило з режисера ще за життя легенду науково-популярного кіно.
“Я та інші” – документальна стрічка, яка складається з фільмування семи реальних психологічних експериментів, які проводить психолог Валерія Мухіна. Дикторський голос за кадром коментує хід експерименту та реакцію людей. Всі вони показують те, як легко людина піддається впливу інших, додумує те, чого не запам’ятала та саму проблему суб’єктивного сприйняття.
Революційний фільм, який вивів науково-популярне кіно на інший щабель, показавши, що подібний кінематограф може бути цікавий не лише професіоналам та науковцям, але й звичайним глядачам. Ідея стрічки виникла під впливом досліджень американського психолога Соломона Аша. В 50-х роках разом з колегами він провів серію експериментів, метою яких було дослідження впливу групи на поведінку індивіда. Ці досліди довели, що в людських групах перш за все панує конформізм.