Довженко-Центр ініціював кінопокази в укритті в метро
Довженко-Центр спільно з Департаментом культури КМДА ініціювали серію кінопоказів у київському метрополітені. Організатори сподіваються, що українське кіно зможе морально підтримати киян у ці важкі для України часи – поділилися у Департаменті культури.
24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення, що призвело до ряду жахливих наслідків. Зокрема і до постійного перебування жителів міст у бомбосховищах, функцію якого також виконує київський метрополітен.
З метою підтримки морального духу містян столичний Департамент культури та «Довженко-Центр» підготували кінопроєкт у метро. До програми кінопоказів увійшли стрічки різного жанру та епох – від фільмів ВУФКУ до сучасних, які зовсім нещодавно можна було побачити в українському прокаті як-от: «Найкращі вихідні» чи «Зірки за обміном».
Добірка орієнтована на аудиторію різного віку та кінематографічних вподобань – для маленьких глядачів організатори підготували анімаційні стрічки, а також комедії та фестивальне кіно для молоді та дорослих.
«У колекції Довженко-Центру є доробок легендарної студії анімації Укранімафільм (до того Київнаукфільм), де можна зустрітити мультфільми для всіх вікових категорій – від малюків до дорослих. Ми вирішили зробити акцент саме на мультфільмах, це розважальний контент, який в нинішніх умовах життя може стати моральним прихистком для киян, що вирішили залишитися у своєму місті попри все. Тут є і Петрик П‘яточкін, і легендарна серія про козаків. Ми впевнені, що навіть в умовах війни у дітей має бути дитинство. І нехай воно буде якомога більш українським та українськомовним.» — зазначила Марія Глазунова, піар-менеджерка «Довженко-Центру» в матеріалі Marie Claire.
Окрім «Довженко-Центру», фільмографію для показу надали й інші авторитетні українські кінокомпанії – Film.ua та Артхаус Трафік. Організатори зазначають, що програма може доповнюватися та закликає до співпраці й інших гравців українського кіноринку.
Станом на сьогодні покази заплановані на 14 станціях київського метро, а повноцінно працюють – «Сирець», «Дорогожичі», «Лук’янівська», «Площа Льва Толстого» та «Дружби Народів».
Читайте також матеріал про покази в метро на Настоящем времени.