Німі Ночі

10-і Німі ночі в Одесі

11 та 12 вересня в Одесі відбудеться 10-й ювілейний Фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”. Локаціями та співорганізаторами фестивалю стануть Музей сучасного мистецтва Одеси та “Зелений театр”. 

За понад десять років існування фестивалю в Києві та Одесі було показано більше 60 німих фільмів (значна частина з яких раніше вважались втраченими) в живому музичному супроводі музикантів з України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Азербайджана, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Мексики та Японії. “Німі ночі” стали найбільшим фестивалем німого кіно в Східній Європі та головним українським архівним кінофестивалем, заживши славу вишуканого та інтелектуального дійства.

Німі Ночі

“Німі ночі” відкриються 11 вересня о 18:30 pop-up виставкою постерів усіх років фестивалю в Музеї сучасного мистецтва Одеси. Виставка триватиме всього два дні, вхід вільний. 

О 19:30 в дворику Музею відбудеться камерний показ кінопрограми Довженко-Центру «Міські симфонії: експериментальна урбаністика 1920-х» в музичному супроводі наживо в виконанні одеської композиторки Роксани Смирнової. 

Міська симфонія – унікальний кінодокументальний жанр, що народився в 1920-х роках, коли на хвилі загального захоплення кіно, почали з’являтися кінострічки, документальні за своєю суттю, експериментальні за змістом та поетичні за настроєм. В програмі буде показано фільми, що зафіксували молодість європейських міст – Тбілісі, Лондона, Нью-Йорка, Ніцци. 

12 вересня о 19:00 в Зеленому театрі розпочнеться основна програма фестивалю. З огляду на ризики карантинних обмежень вона буде тривати впродовж одного дня, проте, традиційно, в рамках музичних кіноперформансів, присвячених видатним зіркам німого кіно. 

Перший сет фестивалю, присвячений українсько-німецькій зірці німого кіно Ксенії Десні, розпочнеться показом мелодрами “Карусель”, знятої в Швеції в 1925 році голлівудським  кінорежисером українського походження Дмитром Буховецьким, в супроводі одеського джазового тріо Андрія Показа.

Кадр із фільму “Карусель”

В рамках другого сету фестивалю, присвяченого українській та французькій зірці німого кіно Наталі Лисенко, буде показано французьку стрічку режисера Жана Епштейна “Подвійне кохання” (1925) в супроводі київського композитора та діджея Олексія Подат. 

10-і Німі ночі в ОдесіКадр із фільму “Подвійне кохання”
Кадр із фільму “Подвійне кохання”

Третій сет фестивалю складе шедевр українського кіноавангарду – кіносимфонію “Навесні” (1929) режисера Михаїла Кауфмана в супроводі іменитого українського композитора Олександра Кохановського. 

Навесні
Кадр із фільму “Навесні”

Вартість квитка на камерний кінопоказ 11 вересня у МСМО – 150 грн. Придбати квиток можна буде на місці. Кількість квитків обмежена, тому просимо заповнити реєстраційну форму: https://forms.gle/23dFqabRTHsFkdUV8

Вартість квитка на основний день фестивалю 12 вересня у Зеленому театрі – 200 та 250 гривень. Придбати квитки можна за посиланням: https://greentheat.re/events/nimi-nochi-2021/