Фільмофонд

Фільмофонд Довженко-Центру розпочав свою роботу 1996 року, з моменту отримання в користування сховища та приміщень на території колишньої Київської кінокопіювальної фабрики – найпотужнішої в Східній Європі.

Станом на 1 січня 2021 року Фільмофонд Довженко-Центру налічує 9 773 одиниці обліку – 60 283 одиниці зберігання (більше 7 000 найменувань кінотворів) — художніх, анімаційних, документальних та науково-популярних фільмів здебільшого українського виробництва.

Більшість із них представлені на вихідних матеріалах — негативах і контратипах, частина також — на позитивних плівках та цифрових носіях. В Довженко-Центрі зберігаються вихідні матеріали всіх українських фільмів, створених після 1992 року. Матеріали фільмів радянського періоду здебільшого представлені на контратипах або позитивних плівках.

Знайти фільм

Повний каталог фільмів, плакатів та кінодокументів Довженко-Центру

ФІЛЬМОФОНД

Найстаріший фільм, що зберігається в фондах Центру Довженка — нітратна плівка 1909 року. Найстаріший художній фільм українського радянського виробництва – 1922 року.

Всі фільми зберігаються в окремих сховищах відповідно до їх специфіки, а саме: сховище вихідних матеріалів (негатив зображення, негатив звуку, контратип  та контрольна чи еталонна копія), сховище позитивних (прокатних) копій, сховище фонограм на магнітній плівці, сховище знезараженої плівки ураженої грибком чи пліснявою, а також сховище фільмів на цифрових та відео носіях.

Для збереження плівки у сховищах дотримується температурний та вологісний режим, а також кожне сховище обладнане бактерицидними лампами для знезараження приміщень від бактерій, грибків, вірусів, тощо. Для контролю стану плівки кожні 3-5 років здійснюється повторний контроль кожної одиниці зберігання фільмових матеріалів.

ВИДАЧА ФІЛЬМУ

Видача фільмів із колекції Фільмофонду Довженко-Центру здійснюється за дозвільним листом Державного агентства України з питань кіно та заповненої аплікаційної форми.

Видача фільмів, права на які належать Довженко-Центру, здійснюється за аплікаційною формою.

Окрім контролю над збереженням та видачею фільмів, Фільмофонд Довженко-Центру на базі єдиної в Україні кінолабораторії здійснює великий набір сервісів з обробки кольорових та чорно-білих фільмових матеріалів та виготовлення і реставрації кінокопій:

ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПОСЛУГ ТА ЦІН

ПЕРЕДАТИ ФІЛЬМ

Фільмофонд Довженко-Центру з радістю прийме на зберігання фільми та відеоматеріали на аналогових носіях, які становлять наукову, історичну або художню цінність.

Передані фільми зможуть бути оцифровані, науково атрибутовані та за потреби реставровані. Надалі вони будуть якісно зберігатися згідно вимог архівного законодавства України.

Передача матеріалів до Фільмофонду супроводжується підписанням двостороннього Договору дарування, який містить усю необхідну інформацію. Для передачі архівних плівок звертайтеся, будь ласка, за електронною адресою або за телефоном: filmfund@dovzhenkocentre.org / +38 044 201 65 43.