top-100-film
82

Cyborgs: Heroes Never Die / Kiborhy

Year:

2017

Studio:

Ukraine, Idas Film

Duration:

110 min

Director:

Akhtem Seitablaiev

Writer:

Natalia Vorozhbyt

Cinematographer:

Yurii Korol

Cast:

Makar Tykhomyrov, Andrii Isaienko, Viktor Zhdanov, Roman Yasinovskyi, Oleksandr Piskunov, Kostiantyn Temliak, Roman Semysal, Oleksandr Zahorodnyi

Заснована на реальних подіях історія двотижневого чергування українського батальйону в донецькому аеропорту в 2014 році. В цей час солдатам доводиться відстоювати власні позиції, проявляти мужність та людяність, задаючись разом з тим чисельними питання про війну, ворога, подальше життя та власну самоідентифікацію як українців.

В основу фільму лягли спогади безпосередніх учасників захисту аеропорту під Донецьком. Вони ж прийняли активну участь в роботі над фільмом як консультанти. Сценарій написала відома українська драматургиня Наталя Ворожбит. Саме її стараннями поруч з екшен-складовою значне місце у стрічці отримали полемічні розмови головних героїв, які через постійні дискусії намагаються зрозуміти причини та наслідки війни в Україні.

В цій дискусійності авторам стають в нагоді умовні типажі героїв (одна з ключових складових драматургії Ворожбит), кожен з яких представляє певний прошарок українського суспільства – будь то молодий мажор, вже підстаркуватий чоловік, народжений в СРСР чи російськомовний парубок, який стоїть з ними на варті. В їх розмовах, суперечках та іноді зовсім різному світосприйнятті потроху й проявляється образ певної частини українського суспільства.

«Кіборги» принесли славу кримсько-татарському режисеру Ахтему Сеїтаблаєву. Сама стрічка стала одним з найбільш касових фільмів українського прокату, забравши за перший вікенд понад 8 мільйонів гривень. Правда, навіть величезний глядацький успіх стрічки, не дозволив їй окупитися в прокаті. При бюджеті в 48 млн. гривень, картина зібрала 23,2 мільйонів гривень. Згодом вона стала абсолютним тріумфатором премії «Золота дзиґа», отримавши перемогу в шести з восьми номінацій, де була заявлена.