Івано-Франківськ: Показ фільму «Оберіг»

На 2-му Міжнародному фестивалі короткого метру 4:3 в українській позаконкурсній програмі відбудеться показ українського горору Миколи Рашеєва «Оберіг» (1991). Стрічку представить кінознавець Довженко-Центру Станіслав Битюцький.

Історія двох побратимів з далекого поліського села, які перебралися до Києва в пошуках кращої долі. Один з них одразу опиняється у вирі життя, інший – на його узбіччі. Після загадкової смерті першого з них, його справу продовжує другий. Проте його шлях до гори зіштовхується з неабиякою перешкодою – поступово він перетворюються на справжнісінького вурдалака.

Знятий за творами Володимира Дрозда, «Оберіг» – один з рідкісних горрорів в історії українського кіно. На відміну від того ж «Вія» (першого знакового українського горрору) місцем фантастичних подій виявляється Київ, а до містичної складової додаються ще елементи соціального реалізму і навіть комедії абсурду. Все разом це створює похмуру історію про вічну опозицію між селом та містом, класичну для 90-х розповідь про прихід доби «несподіваних можливостей» та розповідь про маленьку людину, що поступово втрачає не лише своє коріння, але й себе.

«Оберіг» – це останній фільм режисера Микола Рашеєва, що більшу частину своєї кар’єри знімав комедійні історії, а його найвідомішою роботою і досі лишається фільм «Бумбараш». Проте саме «Оберіг» можна вважати найбільш непересічною та унікальною стрічкою в його фільмографії, і разом з тим фільмом з найбільш трагічнішою долею. Адже цю кінокартину свого часу так і не випустили до прокату, показавши лише в ряді кіноклубів та пізно в ночі на деяких українських телеканалах.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ