Мультфільм тижня / Король Черепах (1988)

Довженко-Центр продовжує програму «Мультфільм тижня» і у шостому випуску ми повертаємо українську версію «Короля Черепах» (1988), екранізації книги Доктора С’юза, американського класика дитячої літератури.

Доктор С’юз (справжнє ім’я  — Теодор Сьюз Гейзел) – автор всесвітньовідомих казок «Кіт у капелюсі», «Як Ґрінч вкрав Різдво» та багатьох інших.

Історія про черепаху на ім’я Йертл, короля ставка, раніше ніколи не екранізувалась, хоча до неї у 1985 році звертався музичний гурт Red Hot Chili Peppers, який присвятив персонажу одну зі своїх пісень.

Екранізуючи казку Доктора С’юза Цезар Оршанський (1928-2016), один з найдосвідченіших режисерів творчого об’єднання мультиплікації студії Київнаукфільм, використовує улюблену техніку перекладки, створюючи десятки унікальних, дуже деталізованих жителів черепахової антиутопії.

Художником мультфільму виступив Борис Волков, представник нового покоління, яке прийшло на студію у 80-ті. У візуальному рішенні анімації переважають зелені та коричневі болотяні кольори, які поступово занурюється у темряву з розгортанням історії.

Мультфільм зберігається у Фільмофонді Довженко-Центру. Стрічку було наново відскановано Кінолабораторією Довженко-Центру у 2023 році.


Король Черепах / The Turtle King

1988, УРСР, Київнаукфільм/ 10 хв.

Стрічку було наново відскановано Кінолабораторією Довженко-Центру у 2023 році.


Дивіться представлення мультфільму від кінознавця Олександра Телюка:

Довженко-Центр – головний кіноархів України, де зберігається фільмофонд українського кіно. Крім належного зберігання та дослідження, ми постійно працюємо над удоступненням фільмів та пов’язаних з кіно архівних документів. У майбутньому ми запустимо онлайн-кінотеатр, де можна буде легально дивитися класику українського кіно в належній якості. В його очікуванні ми продовжуємо онлайн покази оцифрованих шедеврів українського кіно.