Мультфільм тижня / І сестра їх Либідь (1981)

Довженко-Центр продовжує програму «Мультфільм тижня». У шістнадцятому випуску ми дивимось вперше відскановану віднайдену українську версію стрічки «І сестра їх Либідь» (1981) режисера Володимира Гончарова.

Сотворили брати Кий, Щек і Хорив місто на березі Дніпра і назвали його на честь старшого брата. А сестра їхня Либідь — очей не відвести! Живе і бенкетує стародавній Київ, та насувається на нього чорна хмара.

Взявши за основу легенду про створення міста, творці мультфільму вирішили зазрнути у білі сторінки історії та пофантазувати, що сталося з Києвом та його засновниками. Мультфільм створювався до 1500-річчя Києва, щоб підкреслити стійкість та вічність міста.

Художниця Ніна Гузь, постійна співаторка режисера Володимира Гончарова, у роботі очевидно надихалася іконами Середньовіччя та італійськими та фламандськими картинами Ренесансу, створюючи одну з найкрасивіших анімаційних постановок студії Київнаукфільм.

Копія мультфільму зберігається у Фільмофонді. Українська версія була вперше відсканована Кінолабораторією Довженко-Центру у 2023 році.


І сестра їх Либідь / And Their Sister Lybid

1981, УРСР, Київнаукфільм/ 10 хв.

Стрічку було наново відскановано Кінолабораторією Довженко-Центру у 2023 році.


Дивіться представлення мультфільму від краєзнавця, історика та сценариста Станіслава Цалика:

Довженко-Центр – головний кіноархів України, де зберігається фільмофонд українського кіно. Крім належного зберігання та дослідження, ми постійно працюємо над удоступненням фільмів та пов’язаних з кіно архівних документів. У майбутньому ми запустимо онлайн-кінотеатр, де можна буде легально дивитися класику українського кіно в належній якості. В його очікуванні ми продовжуємо онлайн покази оцифрованих шедеврів українського кіно.